|    
Facebook
Youtube
Instagram
Aktualita
4.1.2019 - Paťáci zlatí na vánočním turnaji v Orlové
Paťáci zlatí na vánočním turnaji v Orlové

Ve dnech 27.-28.12. jsme se s našimi páťáky, tedy hráči hráči ročníku 2008, vydali na sever Moravy na turnaj do Orlové. V souladu s trendem a snahou o všestranný rozvoj dětí v mladším školním věku, ke kterému se hlásí i naše hokejové centrum, byl turnaj domácím klubem vypsán jako multisportovní, což jsme brali jako výzvu! Všechny týmy se tak každý s každým kromě hokeje utkali také v tělocvičně ve fotbalu a basketbale. Na ledě se hrálo 2x20 min. (za fauly se jezdily nájezdy), když každá polovina byla samostatným zápasem, ve kterém se rozdělovaly dva body. Každý zápas v tělocvičně jak ve fotbale, tak v basketbale, který vždy trval 12 min., byl také ohodnocen dvěma body. O celkovém pořadí v turnaji tak rozhodoval součet bodů ze všech tří sportů. Na ledě tak každý tým mohl získat až 16 bodů, ovšem v tělocvičně také 16 (8 fotbal a 8 basket). Z potenciálních 32 bodů jsme jich dokázali vybojovat 23, což znamenalo vítězství v celém turnaji. Na ledě naši borci a borka přemožitele nenašli, ale ani v tělocvičně se neztratili, a proto si mohli zaslouženě převzít zlaté placky.

 

Den první - čtvrtek 27.12.2018

 

Hokej

První zápas před nás postavil v mládežnickém hokeji zvučný tým Havířova. Norlova-vyhlaseniicméně hráči se ničeho nezalekli a od počátku udávali jednoznačně tempo zápasu. Byli jsme velmi aktivní v pohybu a soupeře po většinu času obou částí hry nepouštěli za polovinu hřiště. Pouze výborný výkon brankářů soupeře a naše nedůsledná koncovka mohly za to, že se naše převaha více nepromítla do skóre. 2:0 a 2:1.

Po rychlém obědě nás čekal nažhavený tým domácí Orlové. V první polovině se hrál poměrně vyrovnaný hokej a skončila tak spravedlivou dělbou bodů 1:1. Naši bojovníci se však ve druhé polovině rozhodli zatopit více pod kotlem a na soupeře zatlačili tak, že neměl vůbec na nic čas. Sice jsme první gól obdrželi my, ale týmové odhodlání to nenalomilo a na konci druhé dvacetiminutovky bylo o vítězi jasno - 4:1 pro Warriors.

 

Fotbal

Poté, co všechny týmy měly odherány první den po dvou zápasech, se odebrali všichni do tělocvičny. Začínala fotbalová část a zápasy šly v rychlém sledu. Hrálo se na florbalové orlova-fotbalbranky se 4 hráči v poli bez brankářů a po minutě bylo pískáno letmé střídání. Proti Havířovu jsme zahájili velmi lehkovážně a po pár vteřinách hry jsme tak prohrávali 0:1, když jsme gól soupeři nabídli doslova na zlatém podnose (že Václave). Pak se však hrálo už téměř na jednu branku a nakonec se nám velmi zarputile bránící "havíře" povedlo dvakrát překonat a radost byla veliká - 2:1.

Po krátké pauze následoval zápas s Orlovou, kde jsme si otevřeli doslova střelnici. Soupeř si s míčem u nohy tolik nerozuměl a řešila se pouze výška skóre - 7:0.

V třetím zápase na nás čekal tým Břeclavi, který si v prvních dvou zápasech připsal také dvě výhry a i z ledu měl nasbíráno stejně bodů. Opět nám lehkovážně utekl začátek a rychle to bylo 0:2, poté jsme soupeře začali přehrávat, avšak jak se ukázalo, tak záhy po našem snížení na 1:2 přišel třetí břeclavský gól a ač jsme soupeře doslova přikovali k jejich brance, tak kromě opětovného snížení už na více nebyl čas - 2:3.

Závěrečný zápas fotbalu a i celého prvního turnajového dne proti Karviné byl pro nás nejslabším sportovním představením na turnaji. Po velmi slabém a nepochopitelně lehkovažném výkonu jsme s velkým štěstím zvítězili 1:0.

 

Po prvním dnu jsme tak uléhali ke spánku se ziskem 13 bodů z 16 možných, když jsme nocovali na průběžném 2. místě za Břeclaví, která nás jediná dokázala porazit ve fotbale a získala tak v prvním dnu o bodík více.

 

 

Den druhý - pátek 28.12.2018

 

Basketbal

Největší neznámou pro všechny účastníky byla bezpochyby právě košíková, kterou startoval druhý den turnaje. Pravidla byla trochu jednodušší, neboť především technika dribblingu nebyla většině účastníků příliš vlastní. Každý koš byl za 1 bod a hrálo se na snížené koše.orlova-basket

Pořadí zápasů bylo pro nás stejné jako ve fotbale, nejprve nás čekal Havířov. Hráči makali na doraz, zapojovali se aktivně do útočení, zkoušeli hodně střílet i se poctivě vraceli, ale soupeř byl prostě lepší a šikovnější zejména ve střelbě a nájezdech pod koš, zaslouženě jsme prohráli 2:5.

To s Orlovou už to byla mnohem vyrovnanější podívaná. Oba týmy hrály velmi zarputile a vypadalo to dlouho, že spěje k "bezkošové" remíze. Nakonec se však domácí "obr" přeci jen prosadil. Remízu však mohl zachránit z trestného hodu Venca Dlabáček, který byl faulován při střelbě těsně před klaksonem. Avšak úspěšný nebyl a odešli jsme podruhé v basketu s prázdnou - 0:1.

Dobře rozehraný turnaj nám tak začínal doslova utíkat mezi prsty. Svolali jsme nejprve bojovou poradu vedení (trenér a vedoucí) a hráčům jsme poprvé v tělocvičně zasáhli do sestavy, kterou si do té doby tvořili sami. Karel načrtl vítězné rozložení čtveřic. Následovala bojová porada s týmem, řekli jsme si, jak budeme bránit, a vytyčili si území, ze kterého nám soupeři prostě nebudou moci střílet na koš za žádnou cenu!!! K tomu pár zásad k útočení a šlo se na věc.

Šli jsme na Břeclav, která i v basketu zahájila dvěma výhrami, my jsme ale byli tentokrát v o dost horší pozici. Velmi zarputilým a týmovým výkonem jsme dokázali v hodně vypjatém a vyhecovaném zápase vyhrát 2:1.

Radost byla veliká, ale bylo ještě potřeba potvrdit proti Karviné. Tentokrát to vzal na sebe zejména Kuba Kafka a čistým hattrickem tří košů po sobě určil zápasu jasný ráz. Vyhráli jsme nakonec 5:0.

 

Hokej

Po polovině hokejového turnaje a dokončeném basketu i fotbale jsme tak ztráceli na 2. místě na Břeclav celkově 2 body, o které získala více v tělocvičně. A právě tento tým nás nyní čekal na ledě. K tomu, abychom vykročili k vítězství v turnaji jsme potřebovali 3 body. Od prvních minut jsme se do soupeře doslova zakousli, ale hluboký obranný blok v předbrankovém prostoru, na který soupeř spoléhal byl pevný. Vyložených šancí bylo minumum a naše střely byly zejména z úhlu a přes hráče. Přesto se v 5. minutě povedlo prosadit Ondrovi Slívkovi. orlova-sampusNe a ne však přidat druhý gól a to se nám vymstilo. V 17. minutě Bob zazmatkoval a jeho bafnutí na nejlepšího hráče soupeře skončilo podražením a s nařízeným nájezdem si soupeřův plejer věděl rady - 1:1. A takový stav vydržel až do konce první části. Do druhé půle jsme vstupovali plni odhodlání, avšak naše převaha z první půlky nám nalila do hlav až příliš sebevědomí. Tlačili jsme se dopředu až extrémně a soupeř hrozil z brejků po našich ztrátách u útočné modré čáry. Domča Valášek však branku v této části hry jednoznačně zamčel a žádný gól v naší síti nepřipustil. Nám se nepovedlo vstřelit gól ani ze dvou trestných střílení Davida Coufala a Johannky Tischler a tak se zrodila jedinná bezbranková remíza turnaje - 0:0.

Ač jsme stále na ledě zůstávali neporaženi, tak bylo v týmu znát zklamání, že ani jasná herní převaha nám nestačila k vítězství. Jak se však o pár hodin později ukázalo, vzali jsme břeclavským velmi mnoho sil a ti tak v předposledním klání dokázali uhrát s domácí Orlovou pouze bod, což nám otevřelo cestu k turnajovému triumfu.

Bylo však třeba se zkoncentrovat z fandění opět na hraní, čekala nás Karviná, která však doposud získala svoje jediné dva bodíky v basketu, ale na ledě výsledky úplně neodpovídaly předváděné hře. Naši borci však byli jednoznačně odhodláni vyhrát a tentorát se to projevilo i gólově - první část - 8:2. Vylepšíli jsme si skóre natolik, že v druhé části hry už by stačila i remíza. No, nebylo to však nic jednoduchého, opět jsme byli o dost lehkovážnější směrem dozadu. Po snížení na 2:1 nás několikrát opět podržel výborně chytající brankář a po pojišťovacím gólu 5 minut před koncem už jsme zápas dotáhli k vítězství. 2 sekundy před koncem turnaje ještě Domča chytil závěrečný nájezd turnaje a mohlo se slavit :).

 

Závěčné shrnutí

Multisportovní koncept turnaje, kdy se výsledky ze všech sportů počítají dohromady se ukázal býti zajimavým. Jsem zejména rád, že jsme se mohli poměřit s hráči ročníků 2008 a hráči našeho týmu ukázali, že umí hrát, že umí tvořit, ale i bojovat a hrát jako tým, když je to nejvíc potřeba a to nejen na ledě. Na ledě se z 11 hráčů do pole prosadilo gólově hned 8.

Byly to příjemně sportovně strávené dva dny s vytouženou ale zaslouženou zlatou tečkou. Po krátkém odpočinku nás v novém roce opět čeká mnoho těžkých zápasů v naší soutěži ročníků 07/08, ve které se budeme zase snažit posunout naši hru o něco dále a urvat i zde nějaká ta vítězství po sebevědomých a drzých výkonech. Občasné odevzdané pasáže zápasů už vidět nechceme, ač bude soupeř sebelepší. Základem všeho však je poctivá docházka a práce na trénincích. Bez toho to určitě nepůjde ;)

 

 

 

Vítězný tým

orlova-vitezna

stojící zleva: Karel Tischler (tech. vedoucí), Jakub Kafka, David Coufal, Ondřej Slívko, Johanna Tischler, Bohumír Sýkora, Jakub Touš, Petr Kolečkář - trenér

klečící zleva: Jakub Harásek, Václav Dlabáček, Jan Maxmilián Lysoněk, Šimon Daněk, Filip Ryšánek

ležící: Dominik Valášek

 

 

Celkové výsledky

orlova-tabulka-celkem

 

 

Pouze hokej

orlova-tabulka-hokej

 

 

Pouze fotbal a basket

orlova-tabulka-telocvicna

 

 

autor: Petr Kolečkář - trenér

Pojď hrát hokej
Fanshop
Oficiální kanál
Partneři
Nadace ČEZ

 

 

Kontakty

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

info@hcmwarriorbrno.cz

+420 605 530 959

Fakturační údaje

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

IČ: 26664208

DIČ: CZ26664208

Bankovní spojení

Fio banka, a.s.

V Celnici 10

117 21 Praha 1

 

2100517233/2010

70221 Oddílové číslo ČSLH

 

Facebook
Youtube
Instagram
 

 

© 2005- 2018 HCM Warriors Brno je sportovním projektem HCM Úvoz Brno, z.s. 

IČ: 266 64 208, se sídlem Úvoz 423/55, Brno, 602 00, spisová značka L 10476

vedená u Krajského soudu v Brně

Tygrik