25.3.2019 - 3. Utkání kvalifikace juniorů: Z Písku bez bodů
3. Utkání kvalifikace juniorů: Z Písku bez bodů

IHC Písek vs. HC Warriors Brno 2:1 (1:1,0:0,1:0)

Branky: 2.Přibyl (Kurfurst) 1:0, 6.Rašovský (Marčík) 1:1, 52. Přibyl(Brož) 2:1

Vyloučení 2:5, využití 0:0, Střely 33:34

IHC Písek

Kříž (Buchta) - Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfürst, Fríd, Šuhaj, Novotný, Smetana, Novák, Přibyl, Pechlát, Petřík, Brož, Lamač

HC Warriors Brno

Atanasiadis (Geidl) - Furch, Miloš, Klimeš, Sedláček, Žák, Mudrchy, Kunst, Karpíšek, Holotík, Mrkvica, Kubíček, Vysloužil, Rašovský, Marčík, Malý, Bocián, Mahdal

Ke třetímu utkání zajížděli junioři Warriors do Písku. Tento tým měl po dvou utkání plný počet bodů a dalo se čekat, že to nebude nic jednoduchého. Pokud, ale někdo zavítal na zimní stadion v Písku, minimálně v první třetině by těžko hádal, který tým je favoritem. Brňanů byl plný led a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jen díky vynikajícímu brakáři Písku byl stav po první třetině 1:1.

Ve druhé periodě se hra srovnala ale více tutových šancí měli znovu hosté. Ty největší spálily Mudrych a Malý, kteří se ocitli samotní  tváří v tvář brankáři Křížovi.A tak když ani domácí své šance neproměnili bylo jasné, že rozhodne třetí třetina.

Ve třetí třetině se obě mužstva snažily zvrátit vedení na svou stranu, ze všech pokusů se ujal pouze jediný a to z hole domácího Přibyla. Hostům zbývalo 8 minut na vyrovnání a nutno říct, že nic nezabalili a do poslední minuty se snažili o vyrovnání. Hodně blízko byli v 55.minutě kdy si vybojovali trestné střílení. K tomu se rozjel Klimeš, ale opět ho vychytal včera fantastický Kříž. Ani to Warriors nezlomilo a dvě minuty před konce třetí třetiny odvolali brankáře. Dvakrát vyhráli vhazování, kotouč létal kolem tyček, ale do branky nedoklouzal. I přes porážku si hosté zaslouží pochvalu za bojovný a hokejově kvalitní výkon.

Ohlasy trenérů:

Trenér Písku Radek Volf: "První třetinu jsme byli horší. Je to kvalitní soupeř, na což nás jsme byli upozorňováni. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, byli jsme víc na puku a zápas se vyrovnal. Ve třetí třetině jsme dali gól a bojovali jsem o udržení výsledku. Pochvala pro kluky za bojovnost. Je to těžké finále soutěže. Kvalita v zápasech je a rozhoduje každá chyba. Zaplať pánbůh, že Ríša Kříž chytil na konci trestné střílení, které jsme zavinili z přemíry snahy."

Trenér Warriors Jiří Sýkora: Kluci dnes ukázali proč se dostali až mezi čtyři nejlepší týmy ligy juniorů. Dnes to velmi dobře odpracovali a byli Písku minimálně vyrovnaným soupeřem.Bohužel jsme vyhořeli v koncovce, kdy nás vylapal výborný brankář domácích. Pokud odehrajeme zbylá tři utkání takhle tak budu spokojený.