|    
Facebook
Youtube
Instagram
Aktualita
27.3.2019 - Páťáci stříbrní na turnaji v Litoměřicích
Páťáci stříbrní na turnaji v Litoměřicích

Sezóna nám nezadržitelně zabočila do cílové rovinky, kterou si náš „A“ tým ročníku 2008 zpestří hned třemi turnaji. V sobotu 23.3. jsme se vydali na jednodenní turnaj do Litoměřic. Utkaly se zde celkem 4 týmy, tudíž nás čekaly 3 zápasy. Systém turnaje byl následovný: V každém zápase se rozdělovalo hned 5 bodů: 2 body za každou z 20min polovin a jeden za závěrečné nájezdy (3 série). Celkový zisk 9 bodů nám nakonec stačil na pěkné 2. místo a na cestu domů jsme tak přibalili stříbrné medaile. Pojďme si však projít celý průběh turnaje…

 

Warriors–Benešov 2:0, 3:1 a nájezdy 1:0

Do prvního zápasu proti neznámému soupeři jsme doslova vlétli a ihned začali předvádět náš typický hokej plný aktivního celoplošného pozdravnapadání s velkou drzostí na puku. Nastolené tempo se nám podařilo držet fakticky po celý zápas a všech našich 10 hráčů do pole se zasloužilo o herní převahu. Činit se však museli i oba brankáři, protože soupeři si také dokázali vytvářet dobré příležitosti. Dominik Valášek musel svou nulu v první půlce opřít i o chycené trestné střílení a David Matoušek se taky měl co ohánět, aby nepustil více jak jeden gól. V nájezdech jsme uspěli a přispali si i pátý bod.

 

Warriors–Vimperk 1:3, 1:2 a nájezdy 0:1

Utkání bezprostředně navazovalo na to první a bylo to znát. Únava z poctivě odmakaného a odbrusleného prvního zápasu byla znatelná. Vimperk nás v úvodu zamknul na dlouhé minuty v našem obranném pásmu a naše pokusy o útočné akce končily nejdále na útočné modré. Dominik však neomylnými zákroky kluky udržel v zápase a z jedné z našich prvních pořádných útočných akcí jsme šli do vedení 1:0, najednou se našim plejerům zvedlo sebevědomí a hra už nebyla tak jednoznačná. Přesto jsme však vedení neudrželi a soupeř dokázal obrátit na 1:2 a necelou vteřinu před koncem ještě přidat třetí branku při naší hře bez brankáře (6 na 4). Soupeř si první dva body však zasloužil. 

dort

I na druhou půli v bráně zůstal rozjetý Domča a naši borci už v ní byli výrazně aktivnější než v té první. Hra se vyrovnala a hrál se svižný hokej nahoru dolů a po zásluze jsme šli opět do vedení 1:0. Přislo však nešťastné vyrovnání, kdy jsme si po zmatku srazili puk do vlastní branky – 1:1. Žádná rezignace a hlavy dole se však tentokrát nekonaly. Vytvořili jsme si závěru několik vynikajících střeleckých příležitosti, avšak ani ty největší gólem neskončily. A ukázalo se klasické nedáš dostaneš – 1:2. Opět jsme tak v závěru sáhli ke hře bez brankáře, ale další gól už nepadl.

Nevyšla nám ani nájezdová loterie a odešli jsme tak  výborného zápasu bez bodu.

Trenér soupeře David Vinš pro web Vimperka: „V druhém zápase nás čekal tým z Brna a byl to hodně těžký zápas, soupeř byl hodně silný a měl ve svém středu dobré hráče. …  Bylo to předčasné finále turnaje a hezký napínavý zápas.“

 

Dovednostní soutěže

Po zaslouženém obědě a vycházce do prosluněného města na zmrzlinu jsme se vrátili na zimák 

na dovednostní soutěže. Nejprve se konala soutěž v rychlosti bruslení, které se účastnili Filip Ryšánek a Ondřej Slívko. Jel se krátký sprint modrá-modrá, nejprve jízdou vpřed, poté vzad a součet času určil vítěze. Ondra byl vpřed ze všech nejrychlejší, ale při součtu s jízdou vzad vítězství těsně neuhájil.

Následovala obratnost bruslení bez puku a poté s pukem, kdy se jela klasická osmička s překládáním vpřed. Za nás se zúčastnili Jacob James Kurek a Bohumír Sýkora. Kuba to pojal v trochu pohodovějším tempu, ale Bob do toho šlápl pořádně a pral se o vítězství, o které ho možná připravila kuriózní situace, 

když se mu ve finiši zasekl puk a při pokusu o přikopnutí si na něj šlápl a finiš tak projel v poloze ležmo, přičemž se mu povedlo podjet měřící fotobuňky a jeho čas tak nebyl změřen. Opravný pokus už tak vydařený a zábavný nebyl :)).

Předposlední soutěží byla střelba na přesnost z vrcholu kruhů. 4 zavěšené terče těsně pod břevnem a 5 pokusů na jejich trefování. Václav Dlabáček neunesl tíhu okamžiku a jeho střely byly velmi nepřesné. Šimon Daněk dokázal všech 5 pokusů nasázet těsně pod břevno, ale vždy mezi terče, takže taky odešel bez přesného zásahu.

vyhlaseni

No a na závěr se konala soutěž v nájezdech. Naši nájezdníci Johanna Tischler a David Coufal se dokázali prosadit, ale na více než střed pole to nestačilo. Brankář David Matoušek už také zažil povedenější nájezdová představení, ale alespoň polovinu pokusů chytnul. Nejúspěšnější tak byl Dominik Valášek, který z 6 nájezdů nedokázal zpacifikovat až ten úplně poslední a soutěž tak mezi všemi brankáři turnaje vyhrál!

 

Warriors-Litoměřice 5:3, 6:3 a nájezdy 1:2

Závěrečný zápas turnaje byl tady a s ohledem na celkové umístění byl cíl jasný – výhra v první polovině a poté pokračovat v krasojízdě. Do zápasu jsme vlítli jak uragán a brzy to bylo 5:0. Poté se však dostavilo drobné uspokojení a otevřeli jsme naši obranu dokořán. První půlka tak skončila 5:3.

domino_nej_najezdy

V druhé půli už se hrál oboustranně takový bezstarostný hokej, skóre se v první desetiminutovce přelévalo ze strany na stranu, ale poté jsme ho uchopili do svých rukou a už nepustili. Celý zápas odchytal David Matoušek, kterému naše bohorovnější obranná práce přidělala hodně práce, se kterou se však popral se ctí a vytáhl několik výborných zákroků. A protože David byl celý zápas v bráně, tak se Dominik Valášek převlíkl do hráčské výstroje, odehrál zápas jako útočník a v poslední minutě se dokázal i gólově prosadit, když tečoval nahozený puk a po zásahu soupeřova brankáře ho dokázal dorazit do sítě.

Nájezdy byly velmi dlouhé, asi na 8 sérií, gólmani se překonávali, ale nakonec jsme 1:2 podlehli.

 

Ceremoniál

bob_nej_hrac

Na závěrečném ceremoniálu jsme převzali ocenění za 2. místo a sportovně ocenili vítězný tým Vimperka, který turnaj vyhrál s plným počtem bodů. Ale na týmu jsem viděl, že hráči cítili, že bylo v našich silách je porazit a sportovně je to štvalo. Pobavení a trochu údiv přítomných sklidil Dominik Valášek, který ocenění z dovednostních soutěží za nejlepšího brankáře v nájezdech přebíral v hráčských věcech, ve kterých odehrál poslední zápas. Prostě žádné betony a to některým hlava nebrala :-). Nesmíme zapomenout však ani na Boba. Bohumír Sýkora svou typickou kreativní hrou natolik uchvátil organizátory, že byl vyhlášen za nejlepšího útočníka turnaje!

 

Závěrečné shrnutí

Děkuji litoměřickým za pozvání na fajn turnaj s výbornou organizací. Musím naše borce a borku pochválit za výbornou reprezentaci klubu daleko od domova. Zanechali určitě dobrý dojem a předběžně si vysloužili pozvání i na turnaje do Benešova a Vimperku. Byli jsme maximálně aktivní v bruslení a vydali se ze všech sil a tak to má být.

Náš tým si během turnaje vysloužil přezdívku „Kličkaři“ (prosím neplést s Klikaři :p), na kterou jsme náležitě hrdí. V české a moravské hokejové kotlině pořád pláčeme nad tím, že nám nerostou kreativní hráči schopní se prosazovat 1 na 1 a to i třeba v obranném pásmu. Tak my se je teda snažíme vychovat. Pořád chybujeme, sice už méně, ale i dále se nebudeme bát zkoušet a tedy i chybovat. Jinak se to nenaučíme a nevyladíme na top level ;)

 

 

 

Stříbrný tým

spolecna

stojící zleva: Karel Tischler (tech. vedoucí), Václav Dlabáček, Johanna Tischler, Patrik Štangler, Šimon DaněkDavid Coufal, Jacob James Kurek, Petr Kolečkář - trenér

klečící zleva: Ondřej Slívko, Jan Maxmilián Lysoněk, Dominik Valášek, Filip Ryšánek, Bohumír Sýkora

ležící: David Matoušek

 

 

Výsledky turnaje

tabulka

  

 

Autor: Petr Kolečkář - trenér

 

Všechno nejlepší
Narozeniny
Adam Grolig / 10 let
Pojď hrát hokej
Fanshop
Oficiální kanál
Partneři
Nadace ČEZ

 

 

Kontakty

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

info@hcmwarriorbrno.cz

+420 605 530 959

Fakturační údaje

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

IČ: 26664208

DIČ: CZ26664208

Bankovní spojení

Fio banka, a.s.

V Celnici 10

117 21 Praha 1

 

2100517233/2010

70221 Oddílové číslo ČSLH

 

Facebook
Youtube
Instagram
 

 

© 2005- 2018 HCM Warriors Brno je sportovním projektem HCM Úvoz Brno, z.s. 

IČ: 266 64 208, se sídlem Úvoz 423/55, Brno, 602 00, spisová značka L 10476

vedená u Krajského soudu v Brně

Tygrik