Instagram
Aktualita
4.4.2019 - Páťáci v Ružomberoku - 5. místo z 8 týmů
Páťáci v Ružomberoku - 5. místo z 8 týmů

Již ve čtvrtek 28.3. odpoledne vyrazila flotila vozidel z Brna směr k východním sousedům na Slovensko, aby se zde hráči našeho páťáckého Áčka mohli zúčastnit třídenního turnaje 8 týmů mezi kopci v dalekém Ružomberoku. Na turnaji nás doplnila dvojice hráčů z partnerské Břeclavi (Jakub Helešic a Richard Osička), tudíž naše soupiska čítala celkem 14 jmen (12 hráčů a 2 brankáři).

Den první - základní skupina
Hrací doba ve dvou čtyřčlenných základních skupinách byla stanovena na 2x18 minut a naším prvním soupeřem byl běloruský tým HK Brest. Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a brzy se ujali vedení 1:0, to jsme však netušili, že to v úvodním zápase byla naše poslední gólová radost. Soupeř ukázal, že má ve svém středu velmi kvalitní hráče a brzy otočil skóre. Zlomovou chvílí zápasu byly jednoznačně druhý a třetí gól, které padly v rychlém sledu, a naši hráči v té chvíli spadli v hlavě až na zem a nebyli schopni se zvednout a začít věřit v obrat. Po půli svítilo na tabuli skóre 1:4. Druhá půle zápasu byl náš nejhorší úsek hry na celém turnaji, když jsme ani jednou nevystřelili na branku soupeře a celkové skóre 1:6 hovořilo jednoznačně. Soupeř nebyl o tolik lepší, ale dal do hry více a po zásluze vyhrál.
ruz_1Turnaj byl však teprve na začátku a nemělo smysl skládat zbraně. Po obědě nás čekal tým MHK Dolný Kubín, proti kterému jsme předvedli jeden z našich nejlepších vstupů do zápasu v sezóně a velmi rychle svítilo na tabuli skóre 3:0 pro Warriors. Pak se však gólostroj zasekl, ač jsme hráli tradičně ofenzivně i nadále, tak produktivita už nebyla naším kamarádem. Soupeř tak ucítil šanci a dotáhl se na jednobrankový rozdíl. Po celé utkání, ale zejména v závěru zápasu, měl na vítězství 3:2 největší podíl brankář Dominik Valášek, který v závěrečných vteřinách zápasu chytil samostatný únik i za cenu následné ztráty lapačky. Poté, co se s Davidem Matouškem v prvním zápase prostřídali, tak tentokrát odchytal Dominik zápas celý a David si vyzkoušel roli útočníka.
Základní skupinu jsme uzavírali zápasem s MsHKM Žilina. Do branky šel David a do role útočníka se převtělil Dominik Valášek. Vstup do zápasu jsme herně neměli vůbec špatný, vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí skórovat, ale trochu překvapivě se hned 3x radoval brzy soupeř. Tým se však tentokrát psychicky nehodlal položit, protože jsme všichni viděli, že herně jsme lepší. Přesto ještě cca 5 minut před koncem jsme prohrávali 2:5. Poté jsme však dokázali zařadit ještě na vyšší rychlost a po puksmršti do branky soupeře bylo minutu před koncem vyrovnáno na 5:5. Happyend nám však nebyl přán - 5s před koncem nám soupeř sebral puk a rozhodl - 5:6.
Všeobecně se mělo za to, že Brest bude v naší skupině suverénní i v posledním zápase a skončímě ve skupině na 3. místě, ovšem opak byl pravdou. Dolný Kubín běloruský tým dokázal porazit 2:1 a odsoudil nás tak na 4. místo skupiny, ze kterého jsme sice šli do čtvrtfinále, ale čekal nás nějvětší favorit turnaje, který soupeře ve své skupině doslova rozebral dvoucifernými výsledky.

ruz_2

Den druhý - play-off
Brzké vstávání a HC Chrudim, to byli naši dva soupeři. Na stadionu jsme narozdíl od soupeře byli zavčas a poctivou rozcvičkou se na zápas dobře připravili. Od soboty už se zápasy hrály 3x15 min. Soupeřovi hráči nás od prvních minut uzamčeli v naší třetině, ale naše obrana v čele s Dominikem v bráně odolávala. Po asi pěti minutách jsme se dokázali z tlaku vymanit a začali jsme z brejků vystrkovat růžky. Štastnou vysoko-daleko nosnou střelou jsme dokonce šli do vedení. Soupeř znervózněl a začal se do nás tlačit ještě víc a nakonec dokázal těsně před první přestávkou vyrovnat. ruz_4Druhá třetina rozhodla o osudu utkání. Obraz hry byl takový, že soupeř byl častěji u nás v pásmu a zle nám zatápěl. My jsme však po zisku kotouče dokázali bleskově zaútočit a tvořit si také vyložené brankové příležitosti, leč s jejich proměňováním jsme opět byli na štíru. Po dvou třetinách jsme tak prohrávali 1:4. Na více než jeden další gól jsme už neměli a celkové skóre 2:6 tak bylo nakonec spravedlivé. S pozdějším vítězem turnaje jsme tak odehráli nejlepší výsledek ze všech na turnaji, ale měli jsme na to jej i porazit (nikoliv porážet).
Systém turnaje nás tak poslal do spodní části pavouka, tedy play-out o 5. místo celkově, které jsme si tedy vytyčili jako nový cíl. Soupeř pro první zápas play-out byl naše Nemesis ze skupiny - MsHKM Žilina. Do brány šel David a Dominik opět naskočil jako hráč. Obraz hry byl podobný jako v zápase základní skupiny, byli jsme plní pohybu a aktivity v brusleni a napadání. Jeden rozdíl tu však byl. Byli jsme produktivní. Ač jsme trochu polevili za stavu 5:1 a nechali soupeře snížit na 5:4, tak jsme opět zabrali a celkové skóre 11:5 bylo určitě přijemné. Desátou brankou se podílel v poli hrající brankář Dominik Valášek.
Postoupili jsme tak do závěrečného nedělního zápasu o 5. místo a zbytek soboty mohli věnovat odpočinku. Skupinka vedená nejstarším Bobem Sýkorou se vydala na utkání 1. slovenské fotbalové ligy Ružomberok-Žilina (1:1), ostatní relaxovali na hotelu.

ruz_3

Den třetí - zápas o 5. místo
V našem závěrečném zápase turnaje jsme stáli proti celku HT MHK32 Liptovský Mikuláš. V tomto zápase jsme podali náš nejlepší výkon na turnaji a jen návratem nemohoucnosti v koncovce jsme nevyhráli dvouciferným rozdílem. ruz_5Pohyb, chuť do hry a nadšení byly všudypřítomné faktory v naší hře. Jako bonus hráči přidali i pozoruhodné a nápadité kombinace. David a Dominik si tentokrát zápas opět rozdělili na půl a oba museli být pozorní, neboť občas nám soupeři frnknuli do brejku, a tak i oni si svou půlenou nulu museli zasloužit - 6:0.

Závěrečné shrnutí
Řečí čísel jsme si vedli takto: 3 výhry, 3 prohry, skóre 28:25. Dokázali jsme porazit finalistu, ale i prohrát s posledním. Reálně jsme mohli pomýšlet na 3. místo, ovšem celkové 5. místo nepovažuji za neúspěch. Náš cíl, tedy poměřit se s novými týmy, které jsme doposud nemohli potkat, a především s ročníky 2008, se splnil. Herně jsme určitě obstáli a zanechali dobrý dojem. Hráči si odvezli spoustu hokejových zážitků a už teď se všichni těšíme na závěrečný turnaj do Kralových Varů, kde se ve dnech 13.-14.4. rozloučíme se sezónou.