|    
Facebook
Youtube
Instagram
Aktualita
10.4.2019 - Úspěšnou sezónu zakončila juniorka třetím místem v kvalifikaci
Úspěšnou sezónu zakončila juniorka třetím místem v kvalifikaci

 

Úspěšnou sezónu zakončila juniorka třetím místem v kvalifikaci

   

V neděli zakončila nejstarší kategorie úspěšnou sezónu vítězstvím 4:1 proti Písku a se ziskem 9 bodů tak obsadila 3.místo v kvalifikaci.

 

Pojďme se ale vrátit na začátek sezóny, kdy nikdo nepředpokládal, že by juniorka mohla dojít až do kvalifikace tehdy ještě o postup do extraligy juniorů. Kádr se tvořil pozvolna a ještě během listopadu do něho proudili hráči většinou z Komety. Jak už to tak bývá, ne všechny příchody se povedly a to především po lidské a kázeňské stránce. Základní sezónní cíl zněl jasně. Postup z první části soutěže a v té druhé se co nejdéle držet ve hře o nejvyšší příčky. To juniorka splnila vrchovatě. První část soutěže nebyla od naší juniorky příliš herně oslnivá, ale přece jenom kvalita kádru byla jasná a tak jedinou ztrátu utrpěli junioři na ledě městského rivala Techniky, kde zvítězili až po nájezdech.

 

Druhá část slibovala přece jenom zajímavější zápasy a to se také potvrdilo. Klíčový moment nastal hned zkraje této fáze. Warriors nejprve prohráli v Šumperku a v dalším venkovním zápase prohrávali v Opavě 1:3, třetí třetinu, ale vyhráli 4:0 a nastartovali svou jízdu za prvním místem v této skupině. Je potřeba přiznat, že několikrát měla juniorka na mále. Připomeňme si především dvě domácí trápení nejprve s Českým Těšínem, kdy rozhodl jediný gól vstřelený ve 41. minutě a potom další domácí utkání s Hodonínem, kdy naši junioři dlouho tahali za kratší konec provazu, ale díky skvělému závěru brali nakonec všechny tři body. Je nutno říct, že bylo důležité, že naši junioři zvládali i ty zápasy, které hlavní soupeř v boji o postup Šumperk nezvládl a to především na ledě Valašského Meziříčí a Kroměříže.

 

Sedm zápasů před koncem nadstavby přišel šok. Český svaz ledního hokeje rozhodl o další reorganizaci soutěží. Během posledních let již několikátou a upřímně řečeno málo která dává opravdu smysl a posunuje český hokej výkonnostně dál. Bohužel hlavní změna byla, že se uzavírá extraliga juniorů. Ze dne na den tak před spoustou týmů zněla otázka jak dál. Motivace hráčů šla rázem dolů a práce všech trenérů byla hodně složitá. Juniorka Warriors nakonec dokončila soutěž na prvním místě a vybojovala si možnost zahrát si kvalifikaci o (ne)postup do extraligy juniorů.

 

Tam se kromě dvou třetin v prvním utkání v Ústí nad Labem rozhodně neztratila. Z šesti utkání uhráli slušných devět bodů a skončili tak na třetím místě za Ústím nad Labem a Pískem. Především poslední dvě utkání, které juniorka odehrála již ve značně oslabené sestavě, zanechala hodně pozitivní dojem.

 

Vezmeme-li v úvahu možnosti jednotlivých klubů ať už se týče zázemí stadionů či možnosti hráčů hrát mužské soutěže, pak je potřeba konečný výsledek opravdu vyzvednout. Ze 17 týmů se kterými se letos junioři utkali, pouze Warriors a Technika nemají soutěž mužů. Warriors ukázali, že i toto se dá nahradit bojovností a kolektivní silou. Za celou sezónu si všichni, kteří zasáhli aspoň do jednoho utkání zaslouží poděkování.

Všechno nejlepší
Narozeniny
Jan Szalka / 11 let
Pojď hrát hokej
Fanshop
Oficiální kanál
Partneři
Nadace ČEZ

 

 

Kontakty

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

info@hcmwarriorbrno.cz

+420 605 530 959

Fakturační údaje

HCM Úvoz Brno, z.s.

Úvoz 55, 602 00

Brno-střed

 

IČ: 26664208

DIČ: CZ26664208

Bankovní spojení

Fio banka, a.s.

V Celnici 10

117 21 Praha 1

 

2100517233/2010

70221 Oddílové číslo ČSLH

 

Facebook
Youtube
Instagram
 

 

© 2005- 2018 HCM Warriors Brno je sportovním projektem HCM Úvoz Brno, z.s. 

IČ: 266 64 208, se sídlem Úvoz 423/55, Brno, 602 00, spisová značka L 10476

vedená u Krajského soudu v Brně

Tygrik