My vám ty medaile přivezeme!

Aneb report našich osmáků pod vedením Dominika Humla z Memoriálu Ondřeje Buchtely v Chomutově

IMG_0682

"My vám ty medaile přivezeme!" Vyhlásili kluci před turnajem v Chomutově. A taky dovezli - stříbro.

IMG_0676

O víkendu jsme se účastnili Memoriálu Ondřeje Buchtely, obránce který přišel do organizace Pirátů v osmé třídě, pro niž je jeho memoriál určen. Cílem turnaje je udržet v hokejovém hnutí odkaz hráče, který ve dvaceti letech podlehl vzácné formě rakoviny srdce.

IMG_0690

Na velmi kvalitně obsazeném turnaji, jsme rozhodně nebyli pasování do role favorita, hned na úvod skupiny jsme ale získali skalp obhájců z Liberce a muselo se s námi počítat. Po drobném zaváhání s Ústím a Chomutovem jsme prošlí do play-off a museli si vybojovat další zápasy o medaile.

IMG_0687

V neděli jsme ráno porazili výběrový severních Čech - MRAK, následně v semifinále si kluci poradili s Kladnem a mohli se těšit na vysněné finále. Tam jsme narazili znova na Bílé Tygry z Liberce. Na Tygry jsme ve finále nestačili a po výsledku 1:4 bereme stříbro.

IMG_0689

Finále bylo pomyslnou třešničkou na dortu - skvělá atmosféra v hale, spojená s precizní organizací celého turnaje dala klukům možnost nakouknout do profesionálního hokeje, kde se před zápasy poslouchá hymna, hází čestné buly, dávají rozhovory atd.

IMG_0662

Organizátorům moc děkujeme za pozvání a těšíme se snad další ročníky.

IMG_0691