Celkem: CZK 0

2.10.2018 - A - Zápasy září

EAC Junior Capitals - HCM WARRIORS BRNO  10:8 (5:1, 4:3, 1:4)

V půlce první třetiny stav 4:0 a v této chvíli to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Hráči však v sobě přeci jen objevili bojového ducha a utkání dokázali ještě zdramatizovat.

HC Kometa Brno - HCM WARRIORS BRNO  2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

Pro většinu hráčů týmu se jednalo o první zápas v extraligové hale Komety, takže prvních pár minut rozcvičky připadlo především na to, aby se zjistilo jak to z toho ledu vlastně všecko vypadá. Jak se však hodilo úvodní buly, tak se Warriors hrající v modrých dresech plně zakousli do hry. První třetina patřila herně právě borcům z Úvozu, kteří dlouhé minuty nepouštěli Kometu z její poloviny. Ovšem hraje se na góly a domácí borci dokázali vytěžit z minima maximum, když se utrhli do dvoubrankového vedení. Po krátké dvouminutové přestávce hráči Warriors opět vlétli do druhé třetiny plni odhodlání s výsledkem něco udělat a ještě přidali na aktivitě a bruslení. Gól se však vstřelit nepodařilo a hráči sami sebe trošku utavili. Kometě se otevřel prostor k množství brejků, ale zejména v této části hry tým podržel výborný Dominik Valášek v brance.

Do třetí třetiny vstoupili Warriors rozhodnuti skóre otočit, ale nejprve bylo potřeba odmazat nulu z kolonky vstřelených gólů. O to se v 48. minutě postarala Johannka Tischler, která před odkrytou brankou v poloze sedmo-ležmo dopravila puk do branky. Euforie však pokračovala a v dalším zmatku před brankou Komety se o necelou minutu později nejlépe zorientoval Jan Szalka a postaral se tak o vyrovnání. Nakonec byla úspěšná i honba za vítězným gólem. Obrat na 3:2 dokonal Šimon Daněk, který z bezprostřední blízkosti překonal brankáře na bližší tyči. I když se domácí ještě snažili vyrovnat, Warriors dali do hry srdčíko a výhru už nepustili.

Komentář trenéra Warriors Petra Kolečkáře: "Na svoje hráče jsem patřičně hrdý, dnes hráli jako opravdový tým. Často míváme problémy se vstupy do utkání, ale dnes jsme od prvních minut chtěli hrát a udávat tempo hry. Náš drzý, bojovný a seběvědomý projev mě dnes velmi potěšil. Chtěli jsme hrát a tvořit za jakéhokoliv stavu a toho si cením nejvíce. Slabinou, která se projevila i v dnešním zápase zůstává kvalita a četnost střelby, na čemž nyní intezivně pracujeme a zlepšení kvality zakončení bude jedním z našich hlavních tréninkových cílů do nejbližších týdnů."

SHKM Hodonín - HCM WARRIORS BRNO 8:5 (1:1, 4:1, 3:3)

Komentář trenéra Kolečkáře: "V zápase jsme byli lepším a hokejovějším týmem, leč z velkého množství šancí a času, který jsme trávili v útočném pásmu se nám nedařilo vytěžit za dvě třetiny více jak dvě branky. Protože jsme tradičně polevili v bruslení směrem zpět a nebyli dostatečně důslední v závěru druhé třetiny, tak po dvou třetinách bylo skóre 5:2 pro domácí. Ve třetí třetině jsme se však dokázali zvednout a dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale obrat se nekonal. Musím však mužstvo pochválit, protože většinu zápasu byla vidět maximální snaha a chuť do hry, postupně zapojujeme prvky, na kterých denně pracujeme v tréninku. Zlepšuje se kvalita a četnost smyslupných přihrávek založených na komunikaci a najíždění do volných prostor, které postupně obohacují naši hru, která je už druhou sezónu založena především na sebeprosazení v situacích 1 na 1, o což se poctivě snaží všichni bez rozdílu postů.

HCM WARRIORS BRNO - HC Lvi Břeclav 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Komentář trenéra Kolečkáře: "Zápas proti velmi dobrému soupeři, který byl mnohem houževnatějším soupeřem než Hodonín v minulém kole. Bohužel většina týmu nepřistoupila k utkání s maximální koncentrací a šli jsme si spíš zahrát, než bojovat o vítězství v každém jednotlivém souboji a tedy i v zápase. Vedení 3:0 po první třetině jsme soupeři dali příliš snadno. Cením si však toho, že po poradě, kdy si hráči sami dokázali říct v čem se musí zlepšit, se naše hra podstatně zlepšila. Začali jsme být aktivnějším týmem a dokázali se dostat do častější střelby. Přes dobře organizovanou hru soupeře se nám však prosazovalo velmi těžko a souvislejší tlak jsme si nevytvořili. Promarněnou první třetinu jsme dnes už smazat nedokázali, hráči si však dokázali, že každý soupeř v soutěží je k poražení a při maximálním nasazení od první do poslední minuty je vítězství vždy možné!"