BARÁŽ: Junioři mají mečbol a jsou krok od záchrany! Může se rozhodnout už v sobotu na Úvoze!

Tohle byla paráda! Junioři Warriors smetli Žďár nad Sázavou ve dvou venkovních zápasech dohromady jedenácti góly a mají tak obrovskou šanci na záchranu. Ve skupině O udržení v REDSTONE extralize juniorů se může rozhodnout o záchraně už tuto sobotu na Úvoze od 12:00 hodin. Srdečně Vás tímto na toto důležité utkání zveme.

Málokdo mohl před úterním prvním barážovým zápasem juniorů tušit, že se nám podaří přivést ze Žďáru nad Sázavou na Úvoz oba dva body ze zápasů. Velmi důležitý první bod do série bral náš tým a pro juniory to znamenalo jisté nakopnutí a odhodlání sérii vyhrát a zachránit tak extraligu našemu klubu. Ovšem stále to bylo „pouze“ 1:0 na sérii a celý náš tým dobře věděl, že právě čtvrteční zápas může být ten, který nám zajistí jistou výhodu a zklidnění.

DSC_0607

Když se hned ve druhé minutě čtvrtečního utkání trefil do brány Kristián Leška, střídačka našeho týmu jásala radostí. Domácí tým se ale rozhodl o vítězství bojovat ze všech sil a tak v šesté minutě srovnal stav na 1:1. Warrioři několikrát dostali soupeře pod tlak a pevným zámkem jej uzavřeli v útočné třetině. Před zazněním první sirény poslal náš tým znovu do vedení Jan Molnár, avšak domácímu týmu stačilo pouhých 17 vteřin na srovnání stavu. Do kabin se tak šlo po první třetině za stavu 2:2.

Po první třetině jsme si řekli, že jsme celou třetinu soupeře jednoznačně přehrávali a že góly padnou, akorát musíme dávat pozor na brejky do kterých se snažil soupeř neustále dostávat.

Druhá třetina už patřila pouze juniorům Warriors. Po nešťastném zranění hráče soupeře Pavla Kubici se nám podařilo jít opět do vedení na 3:2. O branku se postaral asistent kapitána David Karpíšek. Domácí tým se snažil skóre zápasu opět srovnat, ale naštěstí marně. Ve 35. minutě navýšil vedení ještě Matěj Pröschl. Fyzicky náročná třetina plná emocí skončila stavem 4:2 a znovu se šlo do kabin.

Do třetí třetiny nastoupil Warriors tým s odhodláním vybojovat další vítězství za každou cenu a přivést do Brna další výhru. Na góly bohatou třetinu ale nejprve odstartoval domácí tým, kterému se podařilo ve 42. minutě snížit stav na 3:4. Ani to ale Warriory nezastavilo v boji za vítězstvím a tak dostal o pět minut později skvělou nahrávku od Matyáše Šány obránce Tomáš Sedláček, který dělovkou uklidil puk do brány za záda gólmana - stav 5:3. Probíhá 53. minuta a Matěj Pröschl opět skóruje! O tři minuty později využil domácí tým zranění svého hráče Hassaniho, který ležel otřesen na ledě po srážce s Tomášem Sedláčkem. Dění na ledě se tak uklidnilo, avšak rozhodčí hru nechal pokračovat a domácí útok této situace využil a skóre snížil na 4:6. V závěru třetí třetiny se domácí tým rozhodl jít do powerplay bez brankáře, čehož využil Jan Molnár a zakončil puk do odkryté brány. Jisté vítězství ještě ukončil dělovou ránou od modré Martin Půst.

trenér

Dnes jsme sehráli mnohem lepší utkání, než v útěrý. Byli jsme lepší, aktivnější a rychlejší a vyjádřili jsme to i góly od začátku zápasu. Tým se dnes semknul a výhrou jsme se dostali do obrovské výhody. Nepřeji si ale, abychom k tomu v sobotu přistoupili laxně s pocitem, že to půjde samo. Přistoupíme k tomu úplně stejně jako dnes a věřím, že ten mečbol dokážeme proměnit a později patřičně oslavit. Chtěl bych každopádně dnes poděkovat celému týmu za skvěle odvedený výkon.