A co jsme vlastně přes zimu dokázali i přes přísná anticovidová opatření?

Naši trenéři udělali přes 30 online tréninků pro naše nejmenší Warriory, při kterých byly rozbity dvě lampičky, vylito 15 litrů pití a přišly nejméně 3 stížnosti od sousedů na dusot a hluk. Naši žáci trénovali formou Onlajnu i individuálních plánů a hráči dorostu a juniorky měli s našim kondičním trenérem domácí online posilovnu.
Zařídili jsme a zaplatili přes 300 hodin venkovních tréninků na ledě po dvojicích a při tom jsme zažili 3 sněhové vánice, několik studených deštíčků i třeskuté sibiřské mrazy -11 stupňů.

Ztracené puky nemá cenu ani počítat, naši hráči umí prostě vyslat pořádnou ránu.

Nejen naši trenéři, ale i rodiče si zaslouží pochvalu za to, jak podpořili klub v této nelehké době. Vznikly skupiny rodičů, které si navzájem pomáhaly vozit děti na tréninky a najezdily stovky kilometrů na kluziště v Dambořicích, Salesko v Líšni, Řícmanicích a za Lužánky, kde poté mrzli a mokli mimo areál a zahřívali se kávou z automatů nevalné kvality.

A stálo tohle všechno za to?

Určitě ano. I přes to, že vše bylo organizačně a časově velmi náročné, pojali jsme to jako výzvu a hledali jsme cesty, jak za této situace dát našim hráčům maximum. Vymysleli jsme nové koncepce tréninků pro dvojičky, tak aby se naši Warrioři dále zlepšovali v bruslení a akcích jeden na jednoho. Na ledě bylo více prostoru pro nácvik klíčových dovedností. Trenéři se mohli individuálně hráčům věnovat a zlepšovat s nimi to, co je nejvíce trápilo. Dále jsme vytvářeli  výzvy a tréninky na doma a motivovali hráče k pohybu i mimo tréninky. Warrioři dobře ví, že je třeba makat, i když se nikdo nedívá.
Těší nás, že toto komplikované období ukázalo sílu, odhodlání a schopnosti klubu HCM Warriors a našim hráčům jsme mohli dopřát dostatek hokeje, pohybu, radosti a i nových zkušeností a naučených dovedností, které se budou hodit do dalších bojů.

A jaké jsou naše plány na nejbližší období?

Současné vládní opatření a nouzový stav do 28.3. jsou vlastně takový sportovní “lockdown” a neumožňuje nám provozovat žádné společné aktivity. Proto máme pro hráče na nejbližší období připravené individuální plány, online tréninky a výzvy na doma. A pokud nám otevřou zimní stadion, tak vyrazíme ihned na led!

Děkujeme všem trenérům za jejich přístup a ochotu překonat nekomfortní podmínky. Dále bychom rádi poděkovali všem partnerům, kteří nám v této nelehké době pomohli a vyšli nám vstříc: Starez sport - kluziště za Lužánkami, Kluziště Salesko a městská část Brno-Líšeň a kluziště Dambořice.

Jako překvapení máme do následujících dnů lockdownu pro naše hráče, rodiče a příznivce klubu připravenou soutěž. Bude se jednat o soutěž výtvarnou - návhr na maskota klubu. Bližší informace již brzy… :)