Junioři

Konečně jsme mohli začít od poloviny dubna trénovat, i když z počátku jen po povolených malých skupinách a jen ve venkovních prostorách, což komplikovalo počasí, ale díky alespoň za to. Na hráčích bylo vidět, že online trénování, ačkoliv jsme se snažili aby bylo kreativní, ve svém konečném důsledku žádný velký přínos nepřineslo. Potvrdilo se, že ke kolektivnímu sportu patří i společný kolektivní trénink, hráčům chyběl kontakt s ostatními spoluhráči.

Začali jsme hned od začátku přípravného období s intenzivním trénováním a bylo vidět, že řada hráčů měla problémy se s tím vyrovnat.  Ze začátku jsme hlavně využívali hřiště a lesopark k nabrání kondice. Po dalším uvolnění jsme začali využívat tělocvičnu a díky práci vedení oddílu jsme také začali naplno využívat nově opravenou a vybavenou posilovnu v prostorách školy. Od konce května jsme do přípravy zařadili také trénink na ledě, což hráči vzali pozitivně jako zpestření a nutnost po prošlé loňské sezóně, za což děkuji všem co se na zajištění ledu podíleli.

V tomto přípravném období kladně hodnotím velký počet zúčastněních hráčů na trénincích ( mezi 20 až 25),  a dále chuť na sobě pracovat a rozvíjet se po uplynulé sezóně. Velmi dobře se zapojili do tréninkového procesu nově příchozí hráči - dorostenci.

Dorostenci

Dorost začal po delší covidové přestávce letní přípravu v posledních dvou týdnech měsíce dubna.  Momentálně máme za sebou osm týdnů přípravy, která byla a je zpestřena tréninkami a zapasy na ledě, kde se zaměřujeme na individuální dovednosti jednotlivce.

Hráči přistupují k přípravě na novou sezonu velice, zodpovědně a s velkým úsilím. Na těch, co se zúčastňují pravidelně tréninků vidíme vzrůstající pokroky, které jsou pozitivním příslibem pro budoucnost každého z hráčů a tím i dosažení dobrého týmového výsledku.

6.- 9.třída

Po vynucené pauze a trénování doma nebo po malých skupinkách jsme se konečně mohli sejít v plném počtu a začít trénovat hromadně. Pauza byla z počátku znát, trvalo cca 2 týdny než se kluci opět srovnali a zvykli si na pravidelný pohyb a disciplínu. V lockdownu jsme sice nezaháleli a trénovali formou online tréninků, ale není to ono, klukům chyběl kolektiv vzájemné hecování a soutěžení. V tomto věku si myslím, že klukům nic neuteklo a že to dokážeme společně pracovitostí a poctivým přístupem k tréninku dohnat.  Letos jsme poprvé zařadili do přípravy i tréninky na ledě, které beru jako pěkné zpestření přípravy. Mimo to se zaměřujeme na atletiku, týmové hry a taky využíváme inlinovou plochu na zimním stadioně, kde hrajeme inline hokej. Z týmů cítím sílu a nadšení pro další práci, to se projevuje i na docházce. Hlavním cílem přípravy je znovu kluky nastartovat a vzbudit v nich zájem o hokej a udělat z nich tým. Vlastně navázat na loňské září, kdy jsme byli po výborném soustředěním a prvních zápasech naladěni na vítěznou vlnu. Tu pak, ale přebila "2. vlna" epidemie.

0. - 5. třída

Už začali trénovat i naši nejmenší. Po vynucené pauze jsme se opět vrátili do areálu zimního stadionu Úvoz. Zatím tréninky probíhají na venkovním hřišti a nyní, již můžeme využívat i tělocvičny naší školy. Hned od prvních hodin šlo vidět, že dětem společné tréninky rozhodně chyběly. Přes zimu jsme trénovali tak jak nám bylo povoleno: formou online tréninků, ale zajistili jsme ovšem i tréninky na venkovních kluzištích po skupinkách. V kategoriích 4. a 5. třídy jsme zaznamenali nárůst počtu hráčů, kteří mají zájem hrát za náš klub.  Nyní je již příprava na novou hokejovou sezonu v plném proudu. Zařadili jsme letos i vložené tréninky na ledě, jako zpestření letní přípravy. Převážně je příprava zaměřena na všestrannost a multisportovní prostředí a její součástí jsou například i přátelská fotbalová utkání. Hlavním cílem je děti udržet u hokeje a znova v nich zapálit onen plamínek s nadšením pro sport a hokej především.