Hráči sedmé třídy mají za sebou po letních prázdninách svůj první zápas. Napoprvé vyzval tým HCM Warriors Brno ukrajinského soupeře HC Sokol Kyjev, se kterým v boji padl 7:0.

Ukrajinský klub před třemi týdny požádal Warriors Brno o přátelské utkání ročníků 2007 a domácí tým na tuto nabídku s úsměvem přikývl. Dle slov trenéra bylo už vše nachystané, jenže „týden před zápasem se z toho všeho vyklubalo, že jejich ročník je 2006. Chtěli jsme si ale zahrát, tak jsme souhlasili a zápas jsme odehráli.“

Na ledě se tak minulý čtvrtek odehrál souboj v přátelském utkání mezi dvěma ročníky a rozdíl byl viditelně znát. „Bylo to naše první utkání sezóny a přišli jsme k němu ze čtrnáctidenního soustředění s tím, že dnes ráno jsme měli ještě trénink, takže tomu odpovídal i průběh zápasu.“ obhajuje svůj tým trenér Jiří Janák.

„Je potřeba také zohlednit soupeře, který měl o rok starší hráče a v rámci fyzických dispozic nás samozřejmě přetlačil. V žákovské kategorii je každý rok výrazný rozdíl v dovednostech.“ doplňuje.
Jak prohlásil sám trenér Janák, výsledek zápasu je v této kategorii pouze číslo, od kterého se odráží výkon hráčů na ledě. Díky těmto zápasům trenéři mývají často jasněji, na čem je potřeba více zapracovat. „Hosté byli ve finále lepší ve všem. Na druhou stranu byl vidět posun ve věcech na kterých se snažíme pracovat.“ kvituje trenér.

V závěru ještě doplnil - „S kvalitou soupeře byly na ledě výrazně vidět chyby, které na tréninzích trénujeme. Dneska jsme se o tom bavili v kabině a je to pro nás pozitivní, že ti kluci vidí, že to, co my po nich chceme je potřebné zdokonalovat. I kdybychom se na zápas připravovali, tak by výsledek byl plus mínus podobnej.“