Hokejový víkend je za námi a my Vám z něj přineseme krátký ohlas trenérů z odehraných zápasů kategorie šesté, sedmé i deváté třídy včetně dorostenců, kterým se podařilo hned v úvodu sezóny rozdrtit tým Prostějova vysoko 11:1.

Hráčům šestých tříd se nad Znojmem podařilo zvítězit 6:4 a hned v úvodu sezóny si na své konto připsaly do tabulky 3 vítězné body!
Trenér Karel Husák zhodnotil vývoj utkání následujícími slovy - „Do zápasu jsme nastoupili s chutí a bojovností, ale bohužel úvodní branky padaly do naší brány. Kluci naštěstí drželi dále vysoké tempo a nenechali se nepříznivým vývojem odradit. Snaha byla odměněna a za vyrovnaného stavu 3:3 se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch. Soupeř byl zaskočen a po zbytek zápasu jsme kontrolovali brankový odstup. Jde vidět, že v týmu je síla a schopnost zvrátit nepříznivý vývoj. Byly k vidění krásné hokejové akce, obětavost a týmová soudržnost.“

Léto uplynulo jako voda a s příchodem prvního zářijového víkendu vyzvali hráči sedmých tříd Warriors Brno na domácím ledě soupeře z Kroměříže.
„Chtěli jsme do zápasu přenést rozvíjené dovednosti z předzávodního období a řada z nich tam i byla. Bohužel až na kvalitu zakončení, která neodpovídala úsilí věnovanému střelbě v tréninku, takže zde máme ještě hodně práce před sebou. Místo abychom po druhé třetině vedli 6:2 tak jsme prohrávali 0:2... Na druhou stranu je ale super, že kluci opět prokázali velkou bojovnost a utkání otočili na 3:2. Pak jsme však odmítli vstřelit pojišťovací branku a soupeře vyslali do brejku, který využil a stanovil tak výsledek utkání 3:3.“ zhodnotil průběh utkání trenér sedmé třídy Jiří Janák.

Deváťákům, taktéž proti Kroměříži, bohužel úvodní mistrovské utkání nevyšlo podle představ.
Během utkání se střídaly lepší chvilky s horšími, „bohužel na můj vkus těch slabších bylo na naší straně víc. Hráčům nelze upřít snahu, bojovnost i nasazení, ale jedna důležitá, v hokeji nepostradatelná, herní činnost nám scházela a to především důraz! Jak před naší brankou, tak před brankou soupeře. Věřím, že do příštích zápasů se náš herní projev zlepší a předvedenou hrou budeme dělat radost všem, kteří navštíví naše zápasy.“ uzavřel hodnocení trenér Robert Holý.

Naopak dorostenci si na domácím ledě otevřeli hned v první dvacetiminutovce střelnici a soupeřovi z Prostějova předvedli nevídaný kolotoč, který roztočili hned 11x!
O první „otočku“ se postaral Radomír Milotínský. O pět minut později se za záda prostějovského brankáře trefil dělovou ránou 2x po sobě Filip Mlčoch a o minutu později i Tadeáš Gryc. Pouhých třináct vteřin stačilo na to, aby stav zápasu navýšil na pátou branku David Heinrich. Poslední tečku první třetiny provedl znovu Tadeáš Gryc. Hosté tak šli do kabin s šestibrankovou ztrátou na Warriors Brno. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky navýšil prověřovací střelou od modré čáry domácí skóre Jakub Mareček a o šestnáct minut později i Jan Novotný. Domácí bránu až do třetí třetiny pečlivě střežil Dominik Frgál. V poslední třetině padly už branky „pouze“ čtyři. Hned tu první zařídil Jakub Modl. Poté se trefil Kryštof Hanák a „desítka“ byla na světe. Kapitán Filip Zelinka uzavřel skóre zápasu v závěru třetiny na 11:0. Už se zdálo, že domácí brankář Frgál si v prvním utkání zapíše čisté konto, ale pouhých 8 vteřin před koncem zápasu se hostům podařilo dostat do brejku a úspěšně zakončit.

Soupiska: Frgál(Horák) – Mareček, Hamřík, Gryc, Berka, Brokeš – Novotný, Láryš, Zelinka(C), Mlčoch, Milotinský, Hanák, Juránek, Kučera, Modl, Ryšánek, Heinrich
Branky: 1. Milotinský(Novotný), 2. Mlčoch(Hamřík, Novotný), 3. Mlčoch(Novotný, Milotinský), 4. Gryc, 5. Heinrich(Zelinka), 6. Gryc(Mareček, Heinrich), 7. Mareček, 8. Novotný, 9. Modl(Heinrich), 10. Hanák(Láryš), 11. Zelinka(Modl) – 1. Boiko