2.10.2018 - ELD: 2.-6. kolo

HCM WARRIORS BRNO - AZ RESIDOMO Havířov 0:1 (0:0 ,0:1, 0:0 - N 0:0, 0:1sn)
Dorostence čekal těžký dvojboj čtvrtek-sobota. Nejprve zavítal na Úvoz tým Havířova, který se hned od začátku prezentoval velmi aktivním hokejem plným pohybu, agresivity a v první třetiny naše borce téměř nepustil z pásma. Nicméně poctivou defenzivou, kterou jistil bezchybný brankář Šebo, se povedlo tento tlak ustát a po prvním dějství byl stav bezbrankový. Ve druhé části byl obraz hry podobný ovšem s tím rozdílem, že soupeř dokázal využít zmatku těsně po vhazování a vstřelil tolik kýžený gól. Tlak hostí neustával, nicméně několik nadějných brejků a přečíslení přineslo několik slibných šancí na vyrovnání, leč nebyly využity. Třetí třetina přinesla podobný obrázek jako předchozí dvě, skončila bez branek a bylo tak jasné, že tři body za základní hrací dobu pojedou na sever.

Nadstavba utkání však přinesla velké drama. Hrálo se nahoru-dolů a našim borcům se v posledních dvou minutách naskytla možnost přesilovky 4 na 3. Ta však zůstala nevyužita. Rozhodly tak nájezdy. Užuž to vypadalo, že bodík zůstane doma, ale nakonec Havířovští otočili a v sedmé sérii ukončili vítězně nájezdy v poměru 3:2 a odvezli si i 4. bod.

HC Oceláři Třinec - HCM WARRIORS BRNO 4:3 (0:0, 2:1, 2:2 - N 0:0, 0:1sn)

Za dva dny zavítal náš tým do třinecké Werk Areny, kde v úvodních dvou třetinách zůstal výkonem poněkud za očekáváním. Soupeř byl u všeho o krok rychleji, vyhrával většinu soubojů a jenom zásluhou vynikajícího Šeba v brance a chladnokrevně zakončujícího Boltvana (při jedné z mála šancí v závěru druhé třetiny) vedli třinečtí před třetím dějstvím pouze 2:1. Do třetí třetiny však v modrých dresech jakoby vlítnul úlně jiný tým. Hráčů byl plný led a začali dělat Ocelářům velké problémy. Nebylo tak divu, že i přesto, že Boltvan po faulu na něj neproměnil trestné střílení, tak po gólech Hykla a Lysoňka bylo rázem skóre 3:2 ve prospěch Warriors. Bohužel závěrečné minuty patřily opět domácím a dvěma góly uzmuli 3 body za vítězství 4:3.

Nadstavbové prodloužení bylo jasně pod taktovkou domácích, hráči Warriors se odhodlali pouze k několika spíše sporadickým výpadům, kdežto třinečtí si vytvářeli velké množství šancí, které buď zlikvidoval výborný Šebo, nebo střela z nadějné pozice letěla vedle. Nájezdy nabídly velké drama. Z prvních 4 warriorských nájezdníků byli úspěšní Havelka a Hykl, stejně tak uspěli i dva plejeři Třince. V 5. sérii se nemýlil ani pátý třinecký hráč. Nelehkou úlohu prodloužit nájezdový rozstřel na sebe vzal David Heinrich a chladnokrevně skóroval. Vzápětí svůj druhý nájezd v rozstřelu proměnil Havelka a protože Erik Šebo následně všechny skulinky v brance ucpal, mohli naši borci slavit první bod v sezóně za vítězství v nadstavbě utkání.

HCM WARRIORS BRNO - HK Mladí Draci Šumperk 2:1 (0:0 ,1:1, 1:0 - N 1:0)

Začátek utkání našim dorostencům vyšel, zatlačili soupeře v jeho obranném pásmu, byli jsme více na kotouči a vytvořili si i nějaké šance. S tím přišly i dvě přesilové hry, které jsme ale prohospodařili a soupeř hru vyrovnal a v závěru třetiny nás i přehrál, měl dvě tutové šance, které ale zlikvidoval výborný Šebo v bráně. Začátek druhé třetiny patřil hostům, kteří se zaslouženě dostali do vedení. My jsme vyrovnali díky tlaku do brány a po dvou třetinách byl stav 1:1. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný a bojovný hokej. My dokázali ve vlastním oslabení vstřelit vedoucí branku, díky které jsme vyhráli. V prodloužení jsme byli lepším týmem a i přes jednu šanci soupeře jsme získali i čtvrtý bod.

Komentář trenéra Bartoňka: "Dnes vyhrál šťastnější, což ale nesnižuje bojovný výkon našich chlapců. Výborně zachytal Šebo a konečně jsme získali plný počet bodů. Vzhledem k ostatním výsledkům kola bylo dnešní vítězství velmi důležité, protože jsme stále v kontaktu se středem tabulky."

VSK Technika Brno - HCM WARRIORS BRNO 4:1 (1:1 ,3:0, 0:0 - N 0:0 - SN 0:1)

Komentář trenéra Kolečkáře: "Prvním klíčovým bodem zápasu bylo, že po jsme si po úvodním krásném gólu v přesilové hře jsme svou nekoncentrovaností v obranném pásmu dovolili soupeři okamžité vyrovnání. Bohužel v druhé třetině jsme nakupili příliš mnoho chyb a soupeř nekompromisně trestal, naopak my jsme naše šance zahaovali. Ač se tým v třetí třetině zvednul a zasypal soupeřova brankáře množstvím střel, tak se nám skórovat už nepovedlo. Nadstavbové prodloužení jsme odehráli doslova zoufalým a odevzdaným způsobem. Do závěrečných nájezdů nás přivedl především skvělý Šebo a také jeho dobře postavené tyčky. V nájezdech jsme byli nakonec šťastnější a získaný bod byl dnes více než jsme si za zápas zasloužili."

HC Olomouc - HCM WARRIORS BRNO 3:1 (2:0 ,0:0, 1:1 - N 1:0)

Komentář trenéra Kolečkáře: "Vstup do utkání se nám vůbec nevyvedl, po kiksu v rozehrávce jsme hned v 2. minutě prohrávali a i po zbytek první třetiny jsme se doslova hledali. U všeho jsme byli o krok později a prohrávali většinu osobních soubojů. V pozměněné sestavě jsme v druhé třetině přidali na aktivitě a důrazněji forčekovali, leč olomoucký brankář byl bezchybný a všechny naše střely i pokusy o dorážky dokázal v klidu zpacifikovat. V třetí třetině už domácí hráli důsledněji do obrany a nám chyběl tolik potřebný drajv, abychom si dokázali vytvořit souvislejší tlak, místo toho jsme potřetí inkasovali při vlastní přesilovce. Gól na 1:3 už přišel příliš pozdě. V nadstavbovém prodloužení jsme ztratili puk při tvořící se situaci 2 na 1 a z protiútoku dokázal stejné přečíslení okamžitě využít soupeř. Odjeli jsme z Hané s prázdnou a musíme se odrazit od poctivé každodenní práce v tréninku, abychom se dobře připravili na příští sobotu, kde budeme mít možnost napravit kostrbatý dojem z posledních dvou zápasů."