dsaf

Jak trénink probíhá?

Hra je v tréninkovém procesu mládeže jedním z nejdůležitějších elementů, proto ji zařazujeme „do scénáře“ i my. Z ohlasů víme, že je pro dítě velmi příjemná, motivující a proto je neodmyslitelnou součástí tréninků i u naší přípravky. Našim hlavním cílem je přilákat děti ke sportu a zapálit v jejich srdcích onen plamínek lásky k hokeji. To ale není všechno! Hry v dětském věku ovlivňují mentální vývoj dětí, přirozeně rozvíjí kreativitu a pomáhají jim se lépe učit novým dovednostem.

A víte, jak odpovídají děti na otázku, proč se věnují sportu?
Zážitek – dělám sport, protože mě baví!
– to je přesně to, co určuje program našeho tréninkového procesu.

Trénujeme na ledě, ale také v tělocvičně, protože všestrannost je pro nás priorita. Tréninky v tělocvičně jsou zaměřeny na rozvoj motoriky a koordinace, vše formou zábavných her. Zapojujeme základy atletiky, gymnastiky, úpoly a různé míčové hry.

dsaf

Jak trénink na ledě vypadá?

Na ledě se těm úplně nejmenším věnují především naše krásné a zkušené krasobruslařky. Hlavním cílem “tréninku” je získat srdce dětí a zájem o sport a hokej. Děti se na ledě naučí vstávat, padat a základy bruslení při různých honičkách, štafetách a hrách.

_DS1

Co bude následovat pak?

Zkušenější děti dostane na starost naše velezkušená trenérka krasobruslení paní Eva, která do hry přidá trošku oživení. Děti naučí úplné základy bruslení a připraví je na přechod do “ostrého tréninku,“ který už probíhá ve výstroji se zkušenými trenéry.

Jsme připraveni, jdeme na to?

Poté, co naši nejmenší dostanou hokejovou výstroj, přidají se mezi další malé hokejisty a trénují společně s trenéry. Trénink probíhá na jednotlivých stanovištích v malých skupinkách, kde převládá opět spíše hra a spontánní aktivita. Na vše dohlíží dostatek kvalifikovaných trenérů a snažíme se tak o maximální efektivitu tréninkového procesu.

Tak co, jdeš do toho s námi?

_DS2

Autorem článku je Mgr. Dominik Huml