Baráž je u konce! Juniorka Warriors udržela extraligu a pokračuje!

Na Úvoze panuje skvělá atmosféra! Junioři totiž vybojovali v baráži o sestup celkem 3 vítězství nad Žďárem n. Sázavou a zůstávají tak v REDSTONE extralize i příští sezónu! Když junioři Warriors zjistili před startem barážového kola jméno svého soupeře netušili, že souboj skončí takto brzy a jednoznačně. Bylo však všem jasné, že bez boje, fyzičky, odhodlání a dovedností to jen tak samo nepůjde ...

Sobotní utkání na Úvoze mělo pro našeho juniory velmi velkou výhodu, jelikož celý domácí tým moc dobře věděl, že Žďár nad Sázavou na náš tým ztrácí už dva body a k záchraně nám tudíž stačilo pouhé jedno vítězství. Všichni ale také moc dobře věděli, že soupeř do své sestavy nasadí ty nejzkušenější hráče a o vítězství bude bojovat všemi deseti tak, aby na našem hřišti vyrovnal stav série na 2:2 a rozhodovalo by se tak u něj doma ve Žďáru.

... jenže se mu to nepodařilo

Jestli něcím v této sérii junioři Warriors vynikali, tak určitě právě vstupem do zápasu. I v sobotním utkání totiž šel náš tým do vedení hned ve druhé minutě a to především díky trefě Daniela Kavického v přesilové hře. O pět minut později navýšil stav na 2:0 po přihrávce Lukáše Marčíka i Jan Molnár. Na začátku druhé třetiny využil další přesilovou hru i Matyáš Šána. Stav byl 3:0 pro Warriors a hosté už věděli, že něco není v pořádku a musí začít bojovat ještě více. Bohužel pro ně však zvýšil náskok na 4:0 Mirek Bazala, který využil další přesilovou hru ve prospěch našeho týmu. Ve 37. minutě pro Žďár nad Sázavou přišel nádech, když se hostům podařilo snížit stav na 1:4. Hosté si ale hned o minutu později mohli znovu vydechnout, protože Matěj Pröschl změnil skóre zápasu už na 5:1! Třetí třetina už byla pouze o kontrole soupeře a udržení stavu, avšak opět hned v úvodu skóroval tentokrát Adam Stárek na 6:1. Poslední střela do brány v letošní sezóně patřila ve 48. minutě Filipovi Klimešovi, který už pouze „uzamčel“ výsledek zápasu 7:1.

89217539_609059326614755_5351493602587443200_o

Trenér Jiří Sýkora hodnotí sobotní poslední sobotní zápas juniorů Warriors takto:

trenér

Věděli jsme, že když soupeři odskočíme hned na začátku, tak už nebude mít síly na to, aby zápas i sérii ještě otočil. Hráli jsme dobře a vyhráli první třetinu 2:0 a pak už jsme si utkání celkem v klidu pohlídali. Když už bylo nejhůř podržel nás Filip(Kašpar - brankář, pozn. red.) jako celou baráž. Jsme rádi, že jsme to zvládli ve třech zápasech a teď budeme jenom slavit ????

Konečný stav série:

HCM Warriors Brno

3:0

SKLH Žďár n. Sázavou

Požádali jsme trenéra Jiřího Sýkoru také o krátké hodnocení celé barážové série. Tímto mu děkujeme za věnovaný čas.

trenér

Hrozně se mi ulevilo, že se nám podařilo extraligu tady zachránit. Bylo to hodně náročný - hlavně na psychiku. Po vítězství v Porubě, zisku bodu s Přerovem a výhře v Havířově jsme věřili, že to urveme ještě v základní části ve Vsetíně. Bohužel tam byl náš výkon špatný a zaslouženě jsme prohráli. Před začátkem baráže jsme měli hroznej strach, nefungovali jsme úplně týmově a nedivím se, protože jsme nestrávili téměř žádný čas všichni společně. Za celou dobu byl snad jedinej trénink, kdy jsme byli kompletní. V baráži vidím dva klíčové body, které to rozhodly. První byl, že v zápase č.1 chytl za stavu 2:1 Kašpec mega šanci soupeře a z protiútoku jsme vstřelili vítěznou branku. A druhý byl, že se z mého pohledu kluci před druhým utkáním opravdu semkli a přenesli si to i do třetího zápasu, kde si to už zkušeně pohlídali.

Chtěl bych jim za ten měsíc společné práce poděkovat. Taky díky vedení klubu za důvěru a v neposlední řadě i mým blízkým na které jsem měl jěště méně času, než obvykle.

Jak se říká v nejlepším se má skončit tak uvidíme co bude dál.