Další sada reportů z víkendových zápasů je tu!

Již tradičně Vám každé pondělí přinášíme čerstvé reporty od našich trenérů!

'JUN' - HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - HCM Warriors Brno 5:4

Hlavní trenér

Vstup do utkání nebyl úplně podle našich představ, ale podařilo se nám vstřelit dva góly. Za stavu 2:0 jsme měli přesilovku 5 na 3, kterou jsme měli využít a zvýšit náskok, abychom šli do druhé třetiny klidnější. Přesilovka se nám ale vůbec nevydařila, soupeře to nakoplo a první třetinu jsme nakonec remizovali 2:2. O přestávce jsme si řekli, co nám chybělo v první třetině. Byl to důraz a pohyb, takže jsme to chtěli ve druhé třetině zlepšit, ale stále jsme nehráli naši hru, která nám v předcházejících zápasech fungovala. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly a šli jsme do kabin za stavu 4:2. Na začátku třetí třetiny jsme bohužel dostali gól na 5:2, ale i za takového stavu kluci pořád chtěli vyhrát, akorát nám chyběl klid v koncovce. Sedm minut před koncem jsme dostali pětiminutovou přesilovku a o chvíli později jsme hráli opět 5 na 3, kterou jsme dokázali proměnit. Podařila se proměnit i přesilovka 5 na 4, jenže za stavu 5:4 jsme udělali minutu a půl před koncem zbytečný faul. Snažili jsme se vyrovnat a měli i vyloženou šanci pět sekund do konce utkání, bohužel to neskončilo gólem. Z tohoto zápasu se musíme poučit z herních chyb a zlepšit mentální přípravu na zápas.

Konečný stav: 5:4

Odehráno: 25.11.2022

'JUN' - HCM Warriors Brno - SK Prostějov 1913 7:1 7:1

Do zápasu jsme šli s tím, že potřebujeme vyhrát a získat tři body, ale naše hra opět nebyla podle naších představ. I přesto se nám podařilo vyhrát první třetinu 2:1. Ve druhé třetině jsme sice byli více na puku a měli víc ze hry, ale z taktického hlediska tam opět nebylo nic, co po hráčích chceme a co nám fungovalo. Ale i přesto jsme druhou třetinu vyhráli 2:0. Ve třetí třetině naše hra byla o něco lepší, začali se tam objevovat věci, co chceme, aby kluci hráli a třetinu jsme vyhráli 3:0 a urvali důležité tři body.

Teď máme volný týden, který nám pomůže se připravit na další víkend, kde nás čekají dva těžké zápasy - doma s Třebíčí a venku s Frýdkem-Místkem, kde musíme předvést hru, kterou po hráčích vyžadujeme, a k tomu předvést týmový výkon. Jen tak máme šanci porážet každého v lize.

Tel. 736534955

Co na to říct, zase něco o Jánošících ? A co pro změnu pro obveseleni čtenáře takto: Prvních deset minut jsme hráli víceméně dle představ, jak jsme se dostali do drtivého vedení 1:0 tak jsme přestali bruslit a řada kluků si začala dělat, co chce, vlastně někdo by to mohl považovat za kreativní  seberealizaci, jak se moderně říká...

Soupeř vycítil šanci a ve druhé třetině se mu podařilo vyrovnat, my stále v klidu....

Takže po druhé třetině jsme museli zvednout hlas - ve třetí jsme tlačili, gólově ale úplně platonicky a pak se stalo očekávatelené - nadšeně bojujícímu soupeři jsme darovali brejk a on ho využil. Podařilo se nám pěknou přesilovkou srovnat a pak světe div se, půl minuty před koncem se nám nepovede kreativní nesmysl ve stoje na útočné modré a akci zakončíme stejne nesmyslným faulem 12sekund před koncem, který soupeř v nastavení potrestal.

Konečný stav: 3:2p

Odehráno: 25.11.2022

'DOR' - HCM Warriors Brno - Valašský hokejový klub 1:5

Trenér

Prvních deset minut jsme měli trochu problém přepnout na tempo soupeře, který má na tuto soutěž nadstandardní dvě pětky, díky našemu dobrému nastaveni jsme ale byli v zápase. S pátečním výkonem se to nedá srovnat. Troufnu si tvrdit, že po dvou třetinách jsme nebyli horším týmem, bohužel byl ale stav 1:2. Ke konci to tam soupeři napadalo, my pokračujeme v střelecké impotenci. Z pohledu výsledku rozhodla naše dlouhá nevyužitá přesilovka 5:3 ve druhé třetině. Každopádně toto jsou utkání, které hráče posouvají dále. Pokud budou kluci pracovat na zakončení, tak tuto dovednost dříve nebo později získají. Teď už směřujeme k příštímu víkendu, kdy nás čeká důležitý dvojzápas.

Konečný stav: 1:5

Odehráno: 27.11.2022

'9' - HCM Warriors Brno - HC RT Torax Poruba 11:4

Zdeněk Valošek

Trenér

Tel. 603339072

Utkání se soupeřem ze dna tabulky. Od začátku utkání jsme ukazovali, že herní kvalita je na naší straně, ovšem opakuje se stará bolest a našimi individuálními chybami jsme soupeře ještě na konci druhé třetiny ponechávali v naději na obrat v utkání. Teprve třetí třetina definitivně ukončila gólovou přestřelku a stanovila konečné skóre 11:4.

Konečný stav: 11:4

Odehráno: 26.11.2022

'9' - HC Oceláři Třinec - HCM Warriors Brno 6:2

Trenér

Po špatné první třetině, kterou jsme prohráli 4:0 jsme hru vyrovnali a byli jsme soupeři zdatným protivníkem. To však stačilo pouze na zmírnění porážky na  6:2.

Konečný stav: 6:2

'8' - HCM Warriors Brno - HC Dukla Jihlava 3:7

Hostující tým začal utkání lépe a první třetinu vyhrál 0 -3. Druhá a třetí třetina byla vyrovnaná, ale nepodařilo se nám již  zápas vyrovnat, srážela nás zbytečná vylučování, která soupeř dvakrát potrestal. Je třeba pochválit náš tým za kombinační hru a nasazení po celé utkání. Konečný stav 3 - 7.

Konečný stav: 3:7

'7' - HCM Warriors Brno - MBK Vyškov 7:2

Mgr. Dominik Huml

Trenér

Žákovský trenér ČSLH

Tel. 732698834

V neděli na náš led zavítal tým z Vyškova. Zápas to byl na jednu stranu, od začátku jsme měli převahu, bohužel se nám nepodařilo přenést do utkání rychlé tréninkové tempo a přizpůsobili jsme se soupeři. I když jsme vyhráli, tempo bylo pomalé. Vítězství se ovšem počítá a postup do nadstavbové části nás nemine.

Konečný stav: 7:2

'6' - HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - HCM Warriors Brno 10:8

Milan Vlk

Trenér

Trenérská licence A

Tel. +420 608 711 223

Vstup do utkání byl z naší strany vlažný. Soupeř toho dokázal využít a získat si rozhodující náskok, který i přes  zlepšený výkon ve zbylé části hry dokázal udržet.

Konečný stav: 10:8

'5' - HCM Warriors Brno - MBK Vyškov 3:5