Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Dorostenci v příští sezoně zaútočí na extraligu. Síla týmu je v sehranosti 

Dorostenci HCM Warriors Brno jsou již ve víru příprav na novou sezonu Ligy dorostu. Do ní jdou s jasným cílem: pokusit se znovu postoupit do extraligy

Dorostenci Warriors Brno se na konci léta rozhodně nenudí a jsou v plné přípravě na příští sezonu. Sehrávali se na pětidenním soustředění v Břeclavi i na turnaji v Jihlavě. „Soustředění splnilo účel, se kterým jsme tam jeli, tedy pomalu ladit formu na příští sezonu, která začíná 5. září. Sehráli jsme přípravné utkání s Prostějovem a vyhráli 7:0. S výkonem jsem spokojený, ale nebyl to soupeř, který by nás skutečně prověřil. To na turnaji v Jihlavě byly i extraligové týmy. Dva zápasy jsme i vyhráli a viděl jsem, že se těmto týmům můžeme rovnat,“ popsal trenér dorostenců Jiří Sýkora. 

Silnou stránkou týmu je jeho sehranost. Z loňského kádru odešli jen čtyři hráči do vyšší kategorie a jeden přestoupil do jiného týmu. „Kluci jsou delší dobu spolu, jsou sehraní, mají zažité určité návyky a funguje to dobře,” vysvětlil kouč.

Na kondici hokejistů se podepsala také nucená jarní pauza způsobená opatřeními spojenými s novým koronavirem. „Paradoxně hráči, kteří jsou na hraně sestavy, nebyli připravení nejlépe. Naopak ti, co už loni byli pevnou součástí týmu, přistoupili k domácímu tréninku zodpovědně. Rozdíl ve fyzičce je stále vidět i u hráčů, kteří k nám přišli z deváté třídy,“ poznamenal Sýkora.

Pro nadcházející ročník mají dorostenci cíl jasný – pokusit se opět vrátit do hokejové dorostenecké extraligy. Tomu možná pomohou i posily z jiných klubů. Warriors registrují zájem od různých hokejistů. „Nevylučujeme možnost rozšíření týmu, pokud objevíme hráče, který zapadne do naší koncepce,“ komentoval předseda klubu Jiří Janák. 

NahoruNahoru
Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím