Odchovanec Jan Dufek míří do České reprezentace!

Odchovanec HCM Warriors Brno Jan Dufek obdržel od trenéra České hokejové reprezentace Miloše Říhy pozvánku, díky které se tak poprvé připojí k národnímu týmů! Trenér Říha s Janem Dufkem počítá už do čtvrtečního zápasu proti domácímu Švédsku v rámci třetího turnaje Euro Hockey Tour

Brněnský útočník Jan Dufek působil do sezóny 2012 v našem týmu HCM Warriors Brno do kategorie dorostu ve které si v osmadvaceti zápasech připsal celkem 43 bodů(26 golů + 17 asistencí). Poté přestoupil do Komety a následně sbíral nové zkušenosti také v kanadské juniorce Phoenixu. V uplynulých dvou letech odehrál 16 zápasů v Litvínově, avšak bodově se prosadil až ve Zlíně. Svůj bodový „neúspěch“ v Litvínově okomentoval tak, že mu trenéři nedali šanci, ale šance si váží. Ve Zlíně však prostor dostal a v sedmatřiceti zápasech si připsal 23 bodů(12 golů + 11 asistencí), což na dvaadvacetiletého útočníka není zdaleka vůbec špatné. Díky svým výkonům ho povolal i trenér České hokejové reprezentace Miloš Říha!

V sobotu 08.02.2020 nastoupí Český hokejový reprezentační tým proti Finsku a v neděli se utká s Ruskem. Po dvou odehraných turnajích vedou čeští hokejisté tabulku se čtyřbodovým náskokem před Švédskem, Ruskem a Finskem.

Jan Dufek

hráč - útočník