Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

PF 2022 a předvánoční informace z klubu

Vážení rodiče hráčů HCM Warriros Brno, vážení sportovní přátelé,

 

Se začátkem prosince  se většina soutěží přehoupla do své druhé poloviny, proto je zde příležitost pro 

krátké zhodnocení dosavadního průběhu sezóny 2021/22 a nastítění výhledu do její druhé části.

 

Začněme financemi: v ekonomické oblasti nás v průběhu sezóny  nemile zasáhla povinnost vrátit část dotace ve výši 232.000,- Kč za vyplacené odměny trenérům za období leden a únor 2021. Jistě si vzpomínáte, jaká doba to byla, jak všichni volali po tom, abychom poskytovali sportovní činnosti pro děti co to jen půjde….. Proto jsme tréninky na venkovních plochách realizovali, Lužánkami počínaje, Dambořicemi konče. Byť v omezeném počtu účastníků, trenéři tuto činnost odvedli, a to za často výrazně ztížených podmínek. Řada z hráčů má v živé paměti tréninky v mrazech, sněhových vánicích atd… . Náš dotační partner, město Brno, to bohužel nevidí jako efektivní výdaj. Přestože chápeme tlak na efektivitu vynaložených zdrojů v této složité době, jsme přesvědčeni, že lidské zdroje jsou pro společnost jako celek klíčové a šetřit na nich se dlouhodobě nevyplatí. S tímto zásahem do plánovaného vyrovnaného rozpočtu se budeme muset v  sezóně vypořádat. 

 

S ekonomikou klubu souvisí úhrada členských příspěvků - k dnešnímu dni evidujeme množství neuhrazených členských příspěvků splatných do října…. Prosíme proto o kontrolu a sjednání nápravy, abychom do nového roku vstupovali bez pohledávek. Děkujeme.

 

 

Sportovní stránka klubu:

Český hokej před sezónou přistoupil k reorganizaci soutěží s cílem zvýšit jejich kvalitu a konkurenceschopnost. I náš klub věří, že tento krok byl nezbytný. Praktický dopad to má na kategorie juniorů, dorostu i žáků.   

 

V přípravkových ročnících jsme velmi pyšní na rozvoj, který letos udělali naši nejmladší hráči a hráčky. Vzpomínám si na srpnovou diskuzi s rodiči jednoho ročníku po dvoudenním turnaji, který výsledkově nedopadl podle jejich představ a my jsme se bavili na téma rozvoj dovedností vs. výsledky na  časomíře… Teď už i ty číselné výsledky příchází :-).

 

V žácích jsou letos poprvé soutěže organizovány jako dvoustupňové, kdy po základní části následuje nadstavbová, ve které jsou týmy rozděleny podle umístění v základní části. 

Tradičně obsazujeme veškeré ročníkové kategorie, letos všichni hráči, trenéři i rodiče mohou být velmi hrdi, že jsme ve všech  postoupili do lepších polovin pro nadstavbu!  Tu pro vaši představu v kategoriích SŽA a MŽC ( 9. a 7. třída) hrají v rámci České republiky tři skupiny po osmi týmech, tzn. 24 nejlepších týmů v ČR. Toto je bezesporu velký úspěch a potvrzení pozice jasného čísla dvě na Jižní Moravě v mládežnických kategoriích. 

 

V kategorii dorostu byl předsezónní cíl jasný - udržet první ligu na Warriors i pro další ročníky. Úkol je to náročný - z cca 85 účastníků  právo účasti pro příští sezónu získá pouze 10 mužstev. První postupný cíl jsme splnili - postoupili jsme do nadstavbové části, ze které si účast pro příští sezónu zajistí první dvě mužstva z osmi. Přestože k dnešnímu dni držíme postupovou příčku, bude  sezóna ještě náročná a dlouhá. Jsme však přesvědčeni, že toto je soutěž, kam klub naší velikosti a zázemí patří - tabulkově by to znamenalo zařazení někde mezi 21 a 40 mládežnickým klubem v ČR s jasnou profilací, a to „obehrávání“ prvoročáků, kteří se neprosadí do extraligových dorostů. Toto je úloha a místo našeho klubu v rámci hokejové struktury Jihomoravského kraje. Rádi bychom při této příležitosti vyzdvihli spolupráci s Kometou, která  naši snahu o zachování ligy dorostu podporuje. 

 

Co se týká naší nejstarší kategorie, tak tam jsme přesvědčeni, že reorganizace povede k tomu, že extraligu a první ligu juniorů budou do dvou-tří let hrát pouze kluby, které mají minimálně prvoligový mužský tým. Dosavadní průběh soutěže tento náš názor potvrzuje. Na druhou stranu to neznamená, že tu soutěž „vzdáme bez boje“. Klub může pouze připravit podmínky dle svých možností a je na hráčích, aby  ukázali, jaká soutěž odpovídá jejich výkonnosti a tu budou hrát. 

 

Co nás čeká ve druhé půlce sezóny? 

Co zasejeme, to sklidíme. Naším cílem od nejmenších po deváťáky je zasévat dovednosti a rozvoj herního myšlení. Měřítkem úspěchu v těchto kategoriích bude míra naplnění vize klubu a individuálního rozvoje jednotlivých hráčů spíš než konečné umístění v jednotlivých kategoriích. Naopak v dorostu bude měřítkem úspěšnosti zachování Ligy dorostu i pro příští sezónu. A juniorka? Tam bychom se rádi udrželi, uvidíme jak hráči tuto výzvu zvládnou. 

Rádi bychom speciálně zmínili všechny vedoucí, bez jejichž vynaložené energie a úsilí by to nešlo. Koordinovat hráče, rodiče a i trenéry je někdy velká výzva. Děkujeme vám. Stejně tak děkujeme všem trenérům, asistentům a lidem, kteří nám s chodem klubu pomáhají. 

 

Výbor klubu přeje všem krásné Vánoce, bohatého Ježíška, a v novém roce  hodně splněných přání! 

 

 

V Brně dne 15.12.2021

jménem výboru klubu HCM Warriors Brno

Mgr. Jiří Janák, předseda

 

NahoruNahoru
Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím