Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Hokejem děti zlepší fyzické i mentální schopnosti a najdou kamarády na celý život

Hokej je všestranný sport, který dítě vybaví mnoha dovednostmi, ze kterých může těžit celý život. Nejde přitom jen o zlepšení fyzičky, ale také o budování sebevědomí, respektu a schopnostmi vypořádat se s nečekanými změnami. 

V první řadě, hokej může být pro děti důvodem, proč se začít více zajímat o zdravý životní styl. Přináší aktivní, zábavnou a poutavou alternativu k vysedávání u počítače. Děti při trénincích i na zápasech neustále zlepšují svou fyzickou kondici. Velké benefity pramení z komplexního pohybu jako je bruslení. Mladí hráči si při něm osvojí hbitost, rovnováhu i výdrž. Hokej jako takový pak vede k posílení celého těla. 

Z hlediska celkového vývoje dítěte jsou možná ještě důležitější výhody mentální. Žáci se učí koncentraci i porozumění taktickým pokynům. Je to mimo školu další podnět, kde musí přemýšlet a rozvíjí své mentální schopnosti. U hokeje je důležitá rychlost pohybu i myšlení. Děti se proto od mala učí rychle a správně rozhodovat – tzv. decision making. 

Jsou navíc součástí týmu, musí tedy pracovat také na komunikaci, týmové práci a naučit se být v některých momentech vůdci kabiny a jindy poslechnout ostatní. Získají pokoru, respekt i vytrvalost, protože úspěchy, osobní nebo týmové, nepřijdou přes noc. 

Kolektiv je pro hokej klíčový, hráči si musí na ledě i mimo něj rozumět. Tento aspekt je u žákovských kategorií ještě důležitější. Každý si v týmu najde přátele doslova na celý život, na které se vždy může spolehnout a navzájem si budou krýt záda. Být hráčem v HCM Warriors Brno má ještě jednu podstatnou výhodu. Žáci totiž chodí díky spolupráci se ZŠ Úvoz také do stejné třídy ve škole a tráví spolu velkou část dne. To pomáhá ještě více utužit partu a vzájemná důvěra a respekt se buduje rychleji a snáze. 

Spojení školy a hokeje má i další výhody. Děti to mají ze třídy na led jen pár desítek metrů, rozvrh se vždy přizpůsobuje hokeji a žáci jsou povzbuzování ke školním i sportovním úspěchům zároveň.

V neposlední řadě dává hokej dětem obrovský náskok do dospělého života díky tomu, že získávají sebevědomí, pracovní morálku a schopnost se vyrovnat s nečekanými změnami. Při hokeji musí umět reagovat na jiný herní styl nového trenéra i rychlou změnu taktiky v průběhu zápasu po obdrženém gólu. To vše pak využijí při změnách, které je čekají v zaměstnání, protože právě schopnost adaptace na různé podmínky je jednou z nejdůležitějších schopností vůbec.

NahoruNahoru
Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím