Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Vypadá to, že letos máme na Hlinka Gretzky cupu velmi silný tým U18 a Ty jsi jedním z lídrů kanadského bodování. Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál za reprezentaci? Netřásly se Ti kolena nervozitou?

Ano, myslim si že tým je silný a máme velkou šanci letos uspět a turnaj vyhrát. Když jsem poprvé hrál za reprezentaci tak jsem byl trosku nervózní, ale postupem času jsem si zvykl a začal jsem si to užívat.

Chtělo to hodně odvahy přestoupit z českých soutěží do Finska? Jaké tam byly Tvoje začátky?

Tak trochu odvahy to chtělo, poprvé jsem musel na delší dobu opustit svou rodinu a starat se sám o sebe, což není lehký.
Začátky ve Finsku byli těžší, ale mám výhodu, že ve stejném týmu hraje i můj starší brácha Kuba, který mi se vším ze začátku pomohl tak, abych se zabydlel co nejlíp.

Jak velký rozdíl je mezi finským a českým hokejem? Co dělají jinak a lépe a co zase lépe funguje u nás?

Největší rozdíl mezi finským a českým hokejem je určitě v konkurenci, každý kluk prostě maká tak, aby se dostal do sestavy a nikdo nemá místo jisté.

Jaké byly Tvoje hokejové začátky?

Moje začátky si docela pamatuji a co si vzpomínám, tak hokej mě bavil a vždy jsem se na tréninky na Úvoze těšil.

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ?

Mojí inspirací je můj starší brácha, který toho už hodně dokázal a je to zároveň můj vzor. 

Kdybys měl zmínit nejlepší zážitek, jaký jsi v HCM Warriors prožil, který by to byl?

Asi pokaždé, když jsme porazili Kometu, protože to byly vždycky vyhrocené zápasy, které byli častokrát o první místo v tabulce nebo turnaji.

Jaký byl nejtěžší okamžik v Tvé kariéře?
Tak těch těžkých okamžiků zatím nebylo nějak moc, ale nějaké určitě mám, například když jsem opustil svoji rodinu a odjel do Finska nebo když se mi přihodilo pár vážnějších zranění.

Jaká je Tvoje osobní inspirace a plány do budoucna?

Plány do budoucna zatím asi žádné nemám, příští sezónu zůstávám ve Finsku a dál opravdu nevím a uvidím, kam mě hokej zavede.

Co bys vzkázal mladým Warriorům? Dal bys jim nějakou cennou radu, kterou by se měli řídit, aby byli tak úspěšní jako Ty a jednou se třeba dostali i do reprezentace?

Tak mladým Warriorům vzkazuji, ať se hokejem hlavně baví a ať na sobě pracují a drží se svých snů.

NahoruNahoru
Zavřít
Loading...