Rozhovor s trenérem Jiřím Sýkorou o postupu do ligy juniorů a plánech na další sezónu.

Velký srdcařbojovníkpohodář, ale občas na střídačce také pěkný vztekloun, který nejednou vylekal pár arbitrů. Přijede-li tento trenér se svojí juniorskou družinou na venkovní bojiště, vždy dá okolním účastníkům o sobě vědět svým hlubokým hlasem. Pokud se však dostaneme z blízkosti ledu pryč, zjistíme, že se ve skutečnosti jedná o velkého a spravedlivého pohodáře, který dělá to, co ho baví.

Řeč je o trenérovi juniorů Bc. Jiřímu Sýkorovi. Právě on má za sebou dokončené studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a je také vlastníkem trenérské licence skupiny B.

Ahoj Jirko, gratulujeme k postupu do ligy juniorů. Jaké teď zažíváš pocity? Chtěl bys klukům něco vzkázat?

Ahoj, díky. Tak pocity jsou samozřejmě příjemné, protože ten postup je opravdu nečekaný a i když jsme věděli, že kvalitu máme tak jsme rozhodně, nebyli favority a o to je to teď všechno příjemnější. Klukům jsme všechno důležíté řekli hned po posledním zápase , ale samozřejmě jim děkuju a jsem na ten tým strašně hrdej a bylo mi ctí stát na střídačce za nimi.

Ty už za sebou vybojováno několik postupů, na který nejvíce vzpomínáš? Z čeho čerpáš energii pro každý další rok a co je tvou největší motivací?

Každý postup byl trošku jiný, ale samozřejmě, když je něco poprvé tak je to vždycky krásný :-), takže moc rád vzpomínám na první postup před sedmi lety, kdy nás bylo celou sezónu 13 a opravdu jsme byli taková jedna rodina, letos to zase bylo hodně nečekané, takže ta euforie byla o to větší, ale jak říkám každý ze čtyř postupů byl něčím zvláštní. No a kde beru energii? Rok od roku je to těžší, protože člověk stárne a síly ubývají :-), ale energii určitě čerpám z chvil strávených s mou dcerou, kterou moc miluju a  která nejvíc doplácí na mé hokejové aktivity. Taky, když člověk trénuje mladé lidi tak zase tak rychle aspoň duševně nestárne :-)

V čem byl podle Tebe největší potenciál tohoto týmu a na čem bys chtěl příští sezónu ještě zapracovat?

Největší síla byla v tom, že se kluci dokázali v pravý čas semknout, protože my jsme neměli úplně přesvědčivou základní část a kolem vánoc jsme se i trošku strachovali o postup do druhé fáze soutěže. Ale jak začala nádstavbová skupina byli jsme úplně jiný tým. Když jsem viděl jak začali kluci jezdit a chodit na zápasy oblečení, cítil jsem jak jsme najednou vnitřně silní. Dokázali jsme si nejlépe nastavit hlavy a to rozhodlo.

Jaké máš plány na přípravu příští sezónu? A jakým hokejem bys ses chtěl pak prezentovat?

Víme, že příští sezóna bude hodně těžká a uděláme vše proto, abychom byli konkurenceschopní. No a chtěli bychom hrát atraktivní moderní hokej, ale vše bude záležet na tom jaký se nám podaří postavit nakonec tým

Nerad tipuju, ale každé umístění které nám zaručí setrvání v soutěži na další rok bude dobré. Nikdy nevyhlašuji žádné velkohubé prohlášení o postupu, půjdeme krůček po krůčku, skromně a s pokorou jak jsem celý život zvyklý.

A otázka na tělo, jaké předpokládáš umístění příští rok v lize juniorů? Nebo snad postup? ;-)

Nerad tipuju, ale každé umístění které nám zaručí setrvání v soutěži na další rok bude dobré. Nikdy nevyhlašuju žádné velkohubé prohlášení o postupu , půjdeme krůček po krůčku, skromně a s pokorou jak jsem celý život zvyklý.

Co by si chtěl vzkázat novým hráčům, kteří přijdou na náš tryout?

Ať se nebojí přijít a stanou se součástí našeho skvělého klubu.

Mohl bys pro hráče, kteří Tě neznají popsat svůj styl trénování a komunikace s hráči? Případně jak je motivuješ a rozvíjíš jejich dovednosti?

No můj styl trénování je někdy poněkud hlasitější :), ale bez toho bych to prostě nebyl já, takže byť jsem určitě klidnější než před pár lety tak se pořád ještě dokážu občas rozohnit. Co se týče komunikace tak na každého hráče platí něco jiného a tak se k tomu snažím přistupovat.

Díky za rozhovor a přejeme hodně energie do dalšího trénování a další úspěchy