V rámci nově navázané spolupráce s evropskou pobočkou kanadské akademie Okanagan Hockey Academy, dostaly naše týmy U17 a U15 pozvánku do Rakouského St. Pöltnu, kde v místním Olympia centru sídlí Okanagan Hockey Academy.

Po zařízení všech možných i nemožných formalit nutných pro opuštění hranic ČR vč. schválení výjezdu jak Rakouským tak Českým hokejovým svazem a několika posunutí termínu způsobené vývojem Covidové situaci, mohly oba naše týmy konečně vyjet na víkendový pobyt v termínu 15.-16.5. a následně  22.-23.5.

Naši kluci, účastnící se rodiče a realizační tým měli možnost se seznámit s nadstandardním multisportovním areálem provozovaným spolkovou zemí Dolní Rakousy a každý pobytový den naplno využít k tréninku a zápasu.  Jejich soupeřem, byl mezinárodním tým složený ze 17 národností, které zde v akademii mají své hráče. Pro naše hráče to tak byla ideální, i když s ohledem na proběhlou sezónu náročná, konfrontace s mezinárodním hokejem a stupněm dovedností, kterými hráči v Evropě disponují. I proti starším soupeřům jsme předvedli důstojné výkony.

Již dnes se těšíme na červnové odvety, které tentokrát proběhnou u nás doma.

Web akademie:  https://www.okanaganhockey.eu/about/