Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Warriors se nevzdávají a bojují i při aktuální situaci. Trénují všude, kde je to možné

Hráči i trenéři HCM Warriors Brno berou současnou situaci jako výzvu a trénují! I přes omezení je důležité se hýbat a podpořit tím i imunitu. Pracujeme tak v souladu s výzvou šéftrenéra české hokejové reprezentace Filipa Pešána. „Nemůže být špatné počasí, karanténa nebo uzavřené stadiony vaše výmluva, proč sedět doma a nesportovat,“ vzkazuje mladým hokejistům v motivačním videu.

Stejně jako na jaře, naši trenéři prakticky ihned reagovali na aktuální epidemickou situaci. Navzdory zavření zimního stadionu a dalších nařízení vlády, jsme pokračovali dále v tréninkovém procesu.
Když jsme museli zavřít stadion, trénovali jsme venku. Poté vláda omezila počet lidí i sportovců, kteří se směji scházet, trénovali jsme ve skupinkách. Následně se počet opět snížil, trénovali jsme jen po pětkách. Nakonec jsou opatření přísná natolik, že se můžeme trénovat jen individuálně. I přesto naši trenéři nelení a posílají pomocí již předem nastavených komunikačních kanálů (Whatsapp, e-mail, messenger nebo online zoom cloud) svým hráčům tréninkové plány na doma. Nyní v týmu rozjíždíme Klubový informační systémKIS od EA Sports – klíčového dodavatele IT řešení pro Český svaz ledního hokeje. Zapojíme hráče i rodiče a budeme se snažit sjednotit veškerou komunikaci na KIS, kde bude vše jasné a na jednom místě.

DŮLEŽITÉ JE TRÉNOVAT, I KDYŽ SE NIKDO NEDÍVÁ

Videí a návodů, jak cvičit doma i venku je na internetu obrovské množství. Dobrou inspirací mohou být například videa z výzvy #hokejdoma ze stránek českého hokeje. Klíčové je vytvořit smysluplný tréninkový plán pro jednotlivé kategorie. Co může být skvělé pro jednu, je nevhodné pro jinou. V těch nejvyšších kategoriích se hráči momentálně zaměřují na udržení kondice v domácích posilovnách nebo třeba při běhu v přírodě. Teď nastala opět ta chvíle, kdy je potřeba trénovat, i když se nikdo nedívá.

V žákovských kategoriích se naši hráči nyní zaměřují především na rozvoj síly pevného středu těla. Někteří pracují na své kondici v terénu, jiní se věnují třeba stickhandlingu a střelbě. Kompenzační cvičení jsou samozřejmostí. Hráči mají individuální plány a každý ví, co ho trápí, a kde se musí zlepšit nejvíce. 

U našich nejmenších jde především o to, aby zůstali v pohybu a neztratili hravost a chuť do hokeje. Trenéři jim proto posílají nejrůznější výzvy na doma i do přírody. Své ujeté a uběhnuté kilometry pak můžou sdílet mezi sebou jednoduše přes aplikaci Strava, kde je již od jara vytvořená skupina „Úvoz trénuje”.

Důležité z pohledu zdraví je zůstat stále v pohybu a posilovat si takto imunitu.

trenink doma
trenink doma
trenink doma 2
Frgec 1
novaa
NahoruNahoru
Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím